Rodziny braci Golec zastraszane? Bracia publikują oświadczenie


2020.11.17

opublikował:

Rodziny braci Golec zastraszane? Bracia publikują oświadczenie

fot. mat. pras.

Spośród wszystkich 2064 beneficjentów dofinansowanych z Funduszu Wsparcia Kultury to właśnie Bracia Golec byli jednymi z tych, o których mówiło się najwięcej. Golec uOrkiestra funkcjonuje na scenie od lat i nadal cieszy się dużą popularnością, dlatego wiele osób poruszył fakt przyznania im 1,8 mln dotacji na realizację projektów muzycznych. Łukasz i Paweł przyznają, że pod adresem ich rodzin zaczęły pojawiać się poważne groźby i opublikowali oświadczenie, w którym klarownie tłumaczą, że przyznane przez MKiDN środki nie miały zaspokoić ich potrzeb, ale dać pracę 150 osobom. Poniżej publikujemy treść oświadczenia, zachowując jego oryginalną pisownię.

Sprawdź też: 2 mln publicznych pieniędzy dla Miuosha? Pieniądze nie miały trafić do jego kieszeni, ale do blisko 600 osób

Nawiązując do informacji, które pojawiły się w przestrzeni medialnej, dotyczących planowanego dofinansowania działalności Golec Fabryki w ramach Funduszu Wsparcia Kultury, pragniemy w kilku słowach opisać, na czym konkretnie polega specyfika działalności naszego przedsiębiorstwa.

Golec Fabryka to nie tylko Paweł i Łukasz, ale przede wszystkim firma zajmująca się działalnością wydawniczą, fonograficzną i organizująca koncerty oraz wydarzenia artystyczne. Przykładem tej ostatniej aktywności jest unikatowe widowisko telewizyjne Symphoethnic, w którym udział wzięło blisko 100 Artystów, w tym Orkiestra Symfoniczna.

W projektach muzycznych, które realizujemy zawsze łączymy siły ze sztabem kilkudziesięciu Osób, które są najwyższej klasy Ekspertami i Profesjonalistami, to grono znakomitych Muzyków, Aranżerów, Grafików, Techników, Inżynierów dźwięku, Montażystów, Realizatorów wizji i Informatyków. To rzetelni i cudowni Ludzie, dzięki którym nasza wizja muzyczna może być realizowana.

We wniosku, który napisaliśmy ujętych było 8 projektów, dzięki którym ponad 150 osób miałoby możliwość zatrudnienia. Niestety w związku z licznymi ograniczeniami wprowadzonymi z powodu pandemii oznaczającymi praktycznie całkowite zamrożenie branży artystycznej od marca br., ci Ludzie zostali pozbawieni możliwości wykonywania swojej pracy. Dotacja ta miała zagwarantować im zatrudnienie. To przede wszystkim z myślą o Nich i trudnej sytuacji, w której się znaleźli, wystąpiliśmy o dofinansowanie z Ministerstwa Kultury. Środki z tej dotacji, jeśli zostaną przyznane, przeznaczymy zatem na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem projektów. Otrzymana dotacja będzie precyzyjnie rozliczona do 15 stycznia 2021 r., a wszelkie wydatki będą rzetelnie i przejrzyście udokumentowane.

Zwracamy się z gorącą prośbą o uszanowanie naszej Rodziny i nie zastraszanie naszych Dzieci, Żon oraz Wszystkich współpracujących z nami Osób.
Z wyrazami szacunku,
W imieniu Golec Fabryki
Łukasz i Paweł

Polecane


Share This