Róisín Murphy ponownie w Polsce


2020.10.03

opublikował:

Róisín Murphy ponownie w Polsce

fot. P. Tarasewicz

Po fenomenalnym występie na Fest Festivalu Róisín Murphy wróci do Polski, by wystąpić w warszawskim centrum Expo XXI. 26 września 2021 artystka będzie tam promować swój nowy krążek “Róisín Machine”, który trafił wczoraj do sklepów.

Irlandzka piosenkarka, producentka i autorka tekstów, początkowo związana z zespołem Moloko kontynuuje swoją solową karierę. 26-go września 2021 roku artystka przyjedzie do Polski w ramach trasy promującej jej piąty album “Róisín Machine”, który jest owocem długoletniej współpracy między piosenkarką, a jej najbardziej zaufanym, wieloletnim przyjacielem – Crooked Manem aka DJ-em Parotem.

Sprawdź też: Warszawski koncert Róisín Murphy na zdjęciach

Murphy nieustannie się rozwija i ewoluuje w swoim muzycznym brzmieniu. Wystarczy przyjrzeć się jej utworom, od downtempowych hitów, takich jak „Party Weirdo”, przez topowe popowe kawałki “The Time Is Now” i “Sing It Back” nagrane z Moloko. Poprzez szalenie zróżnicowaną karierę solową, która przemknęła radośnie od włoskich piosenek, aż po potężne utwory w stylu “Let Me Know”. Niepostrzeżenie stała się jedną z najbardziej innowacyjnych i charyzmatycznych artystek w Wielkiej Brytanii.

W swojej trwającej już ponad 15 lat solowej karierze wydała pięć albumów, zdobyła aż 17 nominacji do prestiżowych nagród takich jak UK Music Video Awards czy Mercury Prize oraz otrzymała statuetkę AIM Independent Music Awards w 2016 roku.

Polecane

Share This