Roxette z koncertami


2009.10.30

opublikował:

Roxette z koncertami

Gdy u Marie Fredriksson nagle wykryto guza mózgu miało oznaczać to dla Roxette koniec. Ostatni koncert duetu miał miejsce w trakcie trasy koncertowej w 2001 roku i od tego czasu wokół zespołu zapadła cisza. Jednak los się odwrócił. Pewne jest, że zespół powrócił i zaczyna swoje turnee.

Roxette wystąpi w trasie z towarzystwem orkiestry symfonicznej, odwiedzając wiele krajów europejskich. Będzie to m.in. Belgia, Holandia oraz Niemcy. Trasa złożona jest z 42 występów i zakończy się 20 grudnia w Dortmundzie. Zespół zaprezentuje materiał złożony z pięciu przebojów.

Pierwsze koncerty duetu za nami. Dwa występy odbył się już pięć miesięcy temu zupełnie niespodziewanie. W maju, pod koniec solowego tournee lidera zespołu, Pera Gessle, Fredriksson wystąpiła niespodziewanie na jego dwóch koncertach, w Amsterdamie i Sztokholmie, wzbudzając histerię publiczności.

Cykl „Night Of The Proms” który w tym roku obchodzi 25-lecie, wcześniej gościł innych szwedzkich gigantów muzyki lat 90., Ace of Base.

Z okazji powrotu Roxette na scenę, 12 października na rynek trafiły zremasterowane reedycje ich wszystkich studyjnych płyt, w wersjach rozszerzonych. Wszystkie zostały wzbogacone o liczne bonusy pochodzące głównie ze stron B singli.

Polecane