RPS Enterteyment wyda Projekt W.E.S.T.


2013.04.19

opublikował:

RPS Enterteyment wyda Projekt W.E.S.T.

Płytę „Projekt W.E.S.T. – Wolumin Pierwszy” zdecydowało się wydać RPS Enterteyment. Krążek zainteresował Peję, który swego czasu mieszkał przez 7 lat na tym samym osiedlu a podczas przesłuchiwania materiału, udzielił mu się reminiscencyjny klimat połączony z sentymentem do ludzi i miejsc, związanych z tym zwanym potocznie „westem” blokowiskiem.

„Projekt W.E.S.T. – Wolumin Pierwszy” to 12 premierowych utworów, zabarwionych prawdziwym west coastowym brzmieniem. Wśród nich znalazła się także nigdy niepublikowana produkcja samego Dr. Dre – legendy zachodniego wybrzeża, autora mega klasyków „The Chronic” i „2001”, oraz człowieka odpowiedzialnego za sukces takich artystów jak Snoop Dogg, Eminem czy 50 Cent! Gościnnie udzielił się także przedstawiciel podziemnej sceny Los Angeles – Parlay Starr, reprezentujący dzielnicę South Central, mający na koncie współpracę z takimi postaciami jak DJ Quik, Kokane, Yukmouth, WC, 2nd II None czy Crooked I. Za brzmienie płyty odpowiadają praktycznie w całości producenci z Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych – jedynym wyjątkiem jest obecność polskiego specjalisty od g-funkowych klimatów – Rutrana (RTN).

{reklama-hh}

„Myślę, że nie mamy się czego wstydzić. Stworzyliśmy razem fajny materiał, który powinien się spodobać słuchaczom – przede wszystkim tym, którzy lubią to klasyczne, przepełnione funkiem brzmienie zachodniego wybrzeża.” – mówi główny inicjator powstania krążka, Mietek.

„Naszym zdaniem, produkcji na tym albumie nie powstydziliby się nawet topowi kalifornijscy raperzy a spora w tym zasługa Rutrana (RTNProductionz), który jest bardzo utalentowanym młodym producentem, lubującym – podobnie jak my, West Coast pod wszelką postacią. Pomógł nam w dopieszczeniu niektórych bitów i wykonał przy tym naprawdę kapitalną robotę.

Dziękujemy również Peji za pomoc i stworzenie nam odpowiednich warunków, aby dotrzeć z tym materiałem do szerszej grupy osób. Możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że na pewno nie będzie miał się czego wstydzić, dołączając nasz album do katalogu wydawniczego swojej wytwórni.” – dodają autorzy projektu.

Premiera płyty „Projekt W.E.S.T. – Wolumin Pierwszy” została zaplanowana na 18 maja.

Tracklista:

01. Introdukcja (W.B.U., Michu, Mata, Hary, Suchy, Pele, Swędziol) (Produkcja: D-Wade)

02. Rap W Porozumieniu (WdoPdoS) (Produkcja: A-Don)

03. W.E.S.T. Wita (Hary, Mata, Michu, W.B.U.) (Produkcja: RTN)

04. Też Tak Masz (Ognik Representa – gościnnie: Suchy) (Produkcja: Dope Boy)

05. P-Ń 2 L.A. (Hary, Michu – gościnnie: Parlay Starr) (Produkcja: Dope Boy)

06. Zjadam Bity (Michu) (Produkcja: Dope Boy)

07. Ta Muzyka (Hary) (Produkcja: Dope Boy)

08. Jestem (Hary, Michu, Mata) (Produkcja: Dr. Dre)

09. Poszukiwani (WdoPdoS) (Produkcja: Dope Boy)

10. Dwa Głosy (Hary, W.B.U.) (Produkcja: A-Don)

11. Wspólnymi Siłami II [Cały Czas] (Bez Dygresji, SynTejZiemi & W.B.U.) (Produkcja: Infamous)

12. Muzyczny Biznes (SynTejZiemi, Pele, W.B.U.) (Produkcja: A-Don)

Polecane

Share This