Rubens wynosi się na swoje – debiutancka EPka artysty już jest!

„Wynoszę się” jest bardziej niż OK


2022.04.08

opublikował:

Rubens wynosi się na swoje – debiutancka EPka artysty już jest!

Rubens funkcjonuje od lat w branży muzycznej jako uznany gitarzysta i songwriter. Na co dzień zasila zespół Darii Zawiałow jako gitarzysta. Jest współtwórcą wielu polskich hitów, a jednym z nich jest „Złoto” Mroza – nominowany do Fryderyka w kategorii „Utwór Roku”. W zeszłym roku występował ze wspomnianą Darią, Vito Bambino, Dawidem Podsiadło, królem oraz Igo na trasach Męskie Granie 2021 i Męskie Granie 2020.

Podczas pandemii, gdzie wstrzymano koncerty, zaszył się w swoim domowym studio i zaczął tworzyć piosenki na własne konto. Jak sam mówi, był to dla niego sposób ucieczki od wszechogarniającego chaosu spowodowanego przez pandemię.

Po chwytającym za serce singlu „Wszystko OK?”, który aktualnie podbija radiowe listy przebojów i jest jednym z najczęściej wyszukiwanych utworów w Polsce, artysta wydał bardzo aktualny w obecnych czasach utwór „Nie potrzeba dziś nam”. Obie piosenki zwiastowały debiutancką EPkę muzyka – „Wynoszę się”.

Mini-album zawiera pięć niezwykle osobistych utworów. Rubens to self-made man z krwi i kości. Wszystkie piosenki, które trafiły na „Wynoszę się” zostały napisane, skomponowane i wyprodukowane przez niego samego. Piotrek nagrał każdą partię utworu samodzielnie z wyjątkiem bębnów – do tej roli zaprosił swoich dobrych znajomych – Michała Bryndala i Harry’ego.

Trzecim singlem promującym digitalne wydawnictwo został utwór „Pani Zamieć”, który doczekał się filmowego teledysku w reżyserii Mateusza Miszczyńskiego (hania rani, Kukon, Miuosh).

Polecane

Share This