Rumuńska wokalistka podbije europejską scenę pop?


2020.08.01

opublikował:

Rumuńska wokalistka podbije europejską scenę pop?

Roxen zaprezentowała nową piosenkę, zatytułowaną „How to Break a Heart”.

– To jedna z moich ulubionych piosenek, dlatego nie mogłam się doczekać jej premiery. Mam nadzieję, że wam się spodoba i trafi na wasze playlisty. Mimo przesłania, to utwór z pozytywnym klimatem, porywający do tańca, taki, którego chce się słuchać na okrągło. Czekam niecierpliwie na reakcje i jeszcze raz dziękuję za wszystko. Kocham Was” – powiedziała Roxen.

– Roxen to artystka obdarzona głębokim, unikatowym głosem, której muzykę charakteryzuje rozmarzone brzmienie. Jej piosenki i teksty tworzą jedyny w swoim rodzaju świat, gdzie wszystko wydaje się możliwe – czytamy w komunikacie prasowym.

Artystka zyskała rzeszę fanów na całym świecie za sprawą startu w tegorocznej Eurowizji. Tuż po ukazaniu się utworu „Alcohol You” stała się jedną z faworytek konkursu, który niestety został odwołany. Jednak już teraz potwierdzono, że Roxen powróci w przyszłorocznej edycji.

Autorami najnowszego singla „How To Break a Heart”Teodor Runsiö, Frans Torell, Elin Bergman i Seb Daniel, a za produkcję kawałka odpowiada Seb Daniel. Teledysk wyreżyserował San, dyrektorem kreatywnym był Paul Tacu, a za produkcję odpowiadało Loops Production.

Roxen urodziła się w Cluj, w Rumunii. Zaczęła śpiewać gdy miała 7 lat. Wygrała kilka muzycznych konkursów i od początku wiedziała, że muzyka to jej życie i wybawienie.

Gdy była dzieckiem ciągnęło ją do różnych artystycznych zajęć – pisania i publikowania książek, śpiewania na szkolnych festiwalach, aktorstwa, pisania sztuk teatralny a w końcu i kręcenia ich. Zawsze czuła, że jej miejsce jest na scenie.
Dla Roxen każde muzyczne doświadczenie to nowa podróż do innego wymiaru. Jej muzyczna aura jest niczym zaklęcie, które generuje zupełnie nowy świat. Świat gdzie życie nie jest czarno-białe, świat gdzie widać tęcze.

Wiosną 2020 roku Roxen miała dwie piosenki w top 10 radiowych przebojów w Rumunii – „You don’t love me” i „Ce-ti canta dragostea”. „You don’t love me” feat. Sickotoy hipnotyzuje, wciągając do unikatowego świata clubbingu i nocnego życia. Kilka tygodni po premierze, piosenka trafiła na playlisty największy rozgłośni radiowych we Francji, w Meksyku, USA, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Bułgarii, Litwie, Kosowie, Słowenii, Kazachstanie, Estonii i Mołdawii. Ponadto zgromadziła 15 milionów odsłon na YouTube.

Lato 2020 to dla Roxen nowy hit „Spune-mi”, który po pierwszym miesiącu miał już 5 milionów wyświetleń na YouTube i piął się w górę na listach przebojów. Teledysk do „Ce-ti canta dragostea” ma już 26 milionów odsłon na YouTube i okupuje szczyt radiowej listy przebojów od ponad osiem tygodni.

Roxen uważa, że jej muzyka to rodzaj terapii nie tylko dla niej, ale i jej fanów, a rozmarzony vibe i kosmiczny wygląd tylko w tym pomagają. W zamyśle wokalistki piosenki, które tworzy, powinny mieć iście leczniczą moc i wprowadzać harmonię.

 

 

 

Polecane

Share This