RUSKIEFAJKI atakowana za swoją ksywkę. Artystka odpowiada oświadczeniem


2022.03.02

opublikował:

RUSKIEFAJKI atakowana za swoją ksywkę. Artystka odpowiada oświadczeniem

fot. P. Tarasewicz

Po wybuchu wojny w Ukrainie pojawiają się tendencje do usuwania wszystkiego co rosyjskie. Uderzenie w tamtejszą gospodarkę ma nasilić antyputinowskie nastroje w społeczeństwie, które już cierpi, a będzie cierpieć jeszcze bardziej przez konflikt, który wywołał Władimir Putin.

Namawianie do bojkotowania rosyjskich produktów to jedno, podobnie odwoływanie koncertów w Rosji czy wyrzucanie tamtejszych sportowców z i drużyn sportowych z rozgrywek. Ale atakowanie polskiej wokalistki posługującej się pseudonimem RUSKIEFAJKI to już zupełnie inna, całkowicie bezsensowna rzecz. Kilkanaście dni po premierze krążka „Gejsza” Ola stała się obiektem licznych ataków i hejterskich komentarzy. Artystka nie pozostaje na nie obojętna i publikuje oświadczenie, w którym czytamy:

Cześć, chciałabym wystosować oświadczenie w związku z moim pseudonimem artystycznym i odnieść się do całej sprawy. Mimo, że moja sytuacja to chyba żaden problem w porównaniu do tej panującej, chciałabym zdementować oszczerstwa rzucane w moją stronę, nieprawdziwe plotki. Posiadam bliskie mi osoby na terenie konfliktu wojennego i przeżywam to każdego dnia. Pomagam, wpłacam i staram się z całego serca wspierać naród ukraiński. Nie jestem Rosjanką, nie mam nic wspólnego z Rosją poza moim pseudonimem, który jak mówię od zawsze dotyczy zabawnych wspomnień z młodzieńczych lat. Nie popieram żadnych działań Putina, jestem sercem z Ukrainą i znajdującymi się tam przyjaciółmi. Co do zarzutów dotyczących tego, że nie ma mnie na tej oficjalnej liście artystów, którzy pomagają – zwyczajnie nie miałam pojęcia o jej istnieniu, myślę jednak, że nieważne gdzie te pieniądze wpłacam, a sam gest. Jest mi dziś ciężko – nie tylko przez wojnę, która przeraża mnie i boli, ale także przez to, że muszę się tłumaczyć z takich rzeczy. Nie wiem jeszcze, co zrobię w kwestii pseudonimu, bo jest to podbramkowa sytuacja i ciężka decyzja, ale chciałam tu po prostu o tym powiedzieć. Dziękuję

Przypominamy, że RUSKIEFAJKI zadebiutowała albumem „Gejsza” na czwartej pozycji Olisu. Przy okazji premiery artystka gościła w naszej redakcji. Zobaczcie Flintesencję z jej udziałem.

Polecane

Share This