Russian Circles w Polsce


2012.01.18

opublikował:

Russian Circles w Polsce

Muzycy zaprezentują materiał z ostatniego albumu „Empros”, który premierę swoją miał w listopadzie zeszłego roku. Russian Circles bardzo szybko wkupił się w łaski fanów ostrego grania oraz post rockowego brzmienia występując u boku  takich zespołów jak Tool, Boris, Isis, Red Sparowes, Minus the Bear, Daughters, Coheed & Cambria czy Pelican.

10.04 godz. 20:00 Hydrozagadka/Warszawa

bilety: 45/55 pln

RUSSIAN CIRCLES

Russian Circles to trzyosobowa grupa, która powstała w Chicago pod koniec 2004r., przekształcając się z innego projektu gitarzysty Mike Sullivana, basisty Colina DeKuiper’a i perkusisty Dave’a Turncrantz’a. Obecnie miejsce DeKuiper’a zajmuje Brian Cook.

Muzycy wypracowali swój unikalny styl, w którym – jak mówią członkowie zespołu – istotna jest instrumentalna jedność dźwięków. Dzięki temu Russian Circles proponuje sporą dawkę dojrzałego post-rocka, który charakteryzuje się z jednej strony narracyjną linią melodyczną, stopniowo rozwijającą się wraz z kolejnymi dźwiękami, by z drugiej strony osiągnąć mroczne, agresywne granie, zahaczające o post-metal.

Na swoim koncie Russian Circles ma już dwa długogrające albumy – „Enter” i Station”. W październiku 2009r. nakładem wydawnictwa Suicide Squeeze muzycy wydali swój trzeci krążek – „Geneva”, który wyraża dążenie Russian Circles do artystycznych eksperymentów na polu muzyki oraz do doskonałości techniki.Ostatnia płyta w dorobku amerykanów to Empros wydana 25 listopada 2011.

Polecane

Share This