Są bilety na Apocalypticę


2010.05.31

opublikował:

Są bilety na Apocalypticę

Trwa już sprzedaż biletów na polskie występy jednego z najbardziej nowatorskich zespołów w historii rocka – formacji Apocalyptica. Zespół wystąpi 22 października w Poznaniu (Eskulap) i 25 października w Warszawie (Stodoła).

Sprzedaż na warszawski koncert prowadzona jest za pośrednictwem stron: eventim.pl, ticketpro.pl, ticketonline.pl, ticketstore.pl (Traffic Club ul. Bracka 25) a także w Kasie Klubu Stodoła. Bilety kosztują 115 zł w przedsprzedaży oraz 125 zł w dniu koncertu.

Bilety na koncert w Poznaniu są do nabycia za pośrednictwem stron: eventim.pl, ticketpro.pl, ticketonline.pl,  bilety24.pl a także w punktach CIM, Rock Long Luck, Carton Shop, Gazeta Cafe i klubie Eskulap. Koszt biletu to 105 zł w przedsprzedaży oraz 115 zł w dniu koncertu.

Podczas polskiej trasy zespół promował będzie swoje najnowsze wydawnictwo zatytułowane „7th Symphony”, którego premiera zaplanowana jest na 26 sierpnia.

Apocalyptica powstała w 1993 roku w Helsinkach. Zespół założyło czterech absolwentów prestiżowej, fińskiej Akademii Sibeliusa: Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen, Max Lilja i Antero Manninen.

Światową sławę zdobyli oni w 1996 roku wydając swoją pierwszą płytę „Plays Metallica By Four Cellos”, zawierającą covery nagrań Metalliki wykonywane na wiolonczelach. Sprzedaż pierwszego krążka przekroczyła poziom miliona egzemplarzy na całym świecie.

Dwa lata później światło dzienne ujrzał album „Inquisition Symphony”, który oprócz coverów  utworów z repertuaru Faith No More, Sepultury i Pantery zawierał własne kompozycje zespołu. „Nagranie własnych kawałków nadało nowy wymiar naszej twórczości” powiedział Toppinen.

Trzeci album zespołu, zatytułowany „Cult” został nagrany w nieco zmienionym składzie. Grupę opuścił Antero Manninen, a jego miejsce zajął Perttu Kivilaakso. Oprócz wiolonczeli pojawiły się również perkusja i bas. Gościnnie na płycie wystąpili Sandra Nasic z Guano Apes oraz Mathias Sayer z Farmer Boys.

W 2003 roku Finowie wydali kolejny krążek „Reflections” Przy nagrywaniu pięciu utworów tej płyty zespołowi towarzyszył perkusista grupy Slayer – Dave Lombardo. Sam album zyskał miano najbardziej różnorodnego w karierze muzycznej grupy – zespół zafundował fanom niezwykłą podróż muzyczną – przez heavy metal aż po operę.

Piąte wydawnictwo formacji premierę miało w lutym 2005 roku. Na albumie nazwanym „Apocalyptica” możemy usłyszeć wokalistę The Rasmus Lauriego Ylönena („Life Burns”) oraz Ville Valo z H.I.M. („Bittersweet”).

Premiera najnowszego albumu Apocalyptiki noszącego tytuł „7th Symphony” została zaplanowana na 23 sierpnia. Za produkcję materiału odpowiedzialny jest m.in. Howard Benson, znany ze współpracy z takimi legendami jak Motörhead i Sepultura.

Przypominamy, że Finowie zagrają 22 października w poznańskim Eskulapie oraz 25 października w warszawskiej Stodole.

Polecane

Share This