Są bilety na Billy Talent


2009.11.27

opublikował:

Są bilety na Billy Talent

Pojawiły się w sprzedaży bilety na koncert zespołu Billy Talent. Kalifornijska grupa zagra 13 lutego 2010 w warszawskiej Stodole. Kanadyjska gwiazda przyjedzie do Polski promować swój trzeci album Billy Talent III.

Zespół Billy Talent powstał w 1993 roku w Streetsville, Ontario. Zespół początkowo nosił nazwę Pezz i pod tym szyldem tworzył do 2001 roku (wydając jeden album o nazwie Watoosh!). W tym czasie okazało się, iż istnieje już amerykański zespół o tej samej nazwie – efektem tego była decyzja o zmianie nazwy zespołu. Inspiracją była postać Billego Talenta, gitarzysty z filmu Bruca McDonalda Hard Core Logo. Wraz ze zmianą nazwy muzyka tworzona przez zespół zaczęła coraz bardziej zmierzać w kierunku agresywnego punk-rocka. W 2003 roku zespół Billy Talent wydał album zatytułowany po prostu Billy Talent I. Krążek zyskał status potrójnej platyny w Kanadzie, a zespół zgarnął wiele prestiżowych nagród muzycznych (m.in. dwie nagrody Juno na Najlepszy Zespół oraz Najlepszy Album Roku).

Druga płyta zespołu, wydana w 2006 roku, przyniosła jeszcze większy sukces. Pierwsze miejsca na listach przebojów i listach sprzedaży, niezwykłe koncerty na wszystkich kontynentach uczyniły z zespołu światową gwiazdę punk-rocka. Zespół występował razem z takimi grupami jak Rise Against, Anti-Flag, Moneen, czy My Chemical Romance. Po trwającej do lipca 2008 roku trasie koncertowej zespół zapowiedział pracę nad kolejnym krążkiem. W studiu zespół pracował z Brendanem O’Brienem, znanym ze współpracy z Red hot Chili Peppers, Rage Against The Machine, Pearl Jam, Incubus, czy Soundgarden. Zaowocowało to albumem Billy Talent III, którego premiera miała miejsce w lipcu 2009 roku.

Bilety w cenie 99zł (w dniu koncertu 120zł) dostępne są na stronach eventim.pl, shortcut.pl, ticketpro.pl oraz ticketonline.pl.

Polecane

Share This