Sabaton Always Remember Tour


2009.08.30

opublikował:

Sabaton Always Remember Tour

Sabaton to hardrockowa grupa ze Szwecji, która zdobyła ogromną popularność w całej Europie, w tym także w Polsce, m.in. za sprawą utworu pt. „40:1”, który wraz ze stworzonym dla niego świetnym teledyskiem stanowi swoiste epitafium dla polskich żołnierzy poległych w heroicznej, nierównej walce z hitlerowcami w pobliżu miasteczka Wizna na Podlasiu.

Już w najbliższy poniedziałek startuje Always Remember Tour, czyli polska trasa zespołu SABATON, upamiętniająca 70. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Trzy koncerty, których organizatorem jest Agencja MA-IN, to:

– Warszawa, Amfiteatr na Bemowie – pon. 31.08.09

– Bydgoszcz, Hala Astorii – wt. 01.09.09

– Zielona Góra, Amfiteatr – śr. 02.09.09

Bilety: przedsprzedaż – w placówkach firmy Eventim w całej Polsce (pełna lista tych miejsc na www.eventim.pl), sprzedaż w dniu koncertu – na miejscu, pod warunkiem niewyczerpania puli wcześniej

Koncerty, oprócz wspaniałej dawki energii zawartej w muzyce SABATON i nie tylko (w Warszawie i Bydgoszczy przed Szwedami zagra m.in. fiński STRATOVARIUS, a w Zielonej Górze m.in. ARMIA i JELONEK) będą obfitować w ciekawe elementy pirotechniki scenicznej.

W każdym z trzech wymienionych miast odbędą się spotkania członków zespołu z przedstawicielami mediów i fanami:

– Warszawa: salon EMPiK przy Rondzie de Gaulle`a, godz. 16.00;

– Bydgoszcz: klub Lizard King, godz. 16.00 (w spotkaniu weźmie również udział Timo Kotipelto, wokalista Stratovariusa); wcześniej, o 15.30, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa;

– Zielona Góra: salon EMPiK przy ul. Wrocławskiej 17 (Focus Park), godz. 16.00; wcześniej, o 15.30, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów II Wojny Światowej.

Kilka dni temu członkowie grupy Sabaton zostali zaszczyceni przyznaniem im honorowego obywatelstwa gminy Zawady, w której znajduje się Góra Strękowa – miejsce bitwy, którą artyści upamiętnili w utworze pt. „40:1”.

Polecane

Share This