Sam Fender odwołuje koncerty. Artysta musi zadbać o zdrowie psychiczne


2022.09.13

opublikował:

Sam Fender odwołuje koncerty. Artysta musi zadbać o zdrowie psychiczne

fot. Jack Whitefield

Sam Fender, autor bardzo dobrze przyjętej ubiegłorocznej płyty „Seventeen Going Under”, odwołał zaplanowane na ten miesiąc koncerty w Stanach Zjednoczonych. Artysta przyznał, że nie jest w najlepszej formie i zamiast koncertować chce się skupić na swoim zdrowiu psychicznym.

Popieranie dyskusji na temat zdrowia psychicznego i pisanie o tym piosenek w sytuacji, w której sam je zaniedbuję, wydaje mi się całkowitą hipokryzją z mojej strony. Od ponad roku zaniedbywałem siebie i nie zajmowałem się sprawami, które głęboko mnie dotknęły. Nie można pracować nad sobą, będąc w trasie, a pozorowanie szczęścia i dobrego samopoczucia dla dobra interesów jest wycieńczające – napisał w oficjalnym oświadczeniu Fender.

Muzyk przyznał, że pęka mu serce, kiedy musi powiadomić fanów, że zaplanowane koncerty się nie odbędą. Sam podkreśla jednak, że nie chce wychodzić na scenę w sytuacji, w której nie jest w stanie dać z siebie 100%, ponieważ jego fani zasługują na to, by dawał z siebie wszystko. Niestety, będąc w takiej kondycji, w jakiej jest obecnie, Fender po prostu nie może zapewnić widzom koncertu na najwyższym poziomie.

Artysta wróci na scenę w listopadzie, wówczas ma zaplanowane koncerty w Australii. Na przyszły rok Sam zapowiedział także stadionowy koncert w Newcastle.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Sam Fender (@sam_fender)

Polecane

Share This