Sam Smith nie czuje się ani mężczyzną ani kobietą


2019.09.14

opublikował:

Sam Smith nie czuje się ani mężczyzną ani kobietą

Foto: P. Tarasewicz / CGMCreativeStudio

Sam Smith już wcześniej w tym roku, w jednym z wywiadów wyjaśnił, że nie identyfikuje się z żadną z płci. Dziś na swoim instagramie poprosił swoich fanów by zwracali się do niego “oni/Ich”.

  • “Dziś jest wspaniały dzień. Zdecydowałem, że chciałbym, żebyście zwracali się do mnie zaimkami ONI/ICH. Cale życie prowadziłem walkę ze swoją tożsamością płciową i teraz będę świętował to kim jestem w środku i na zewnątrz. Mam to szczęście, że jestem otoczony osobami, które wspierają mnie w tej decyzji. Byłem bardzo zestresowany tą decyzją, bo zależy mi na tym co ludzie o mnie mówią ale walić to. I wiem, że na początku z tej zmiany będzie wynikało wiele pomyłek ale postarajcie się proszę. Mam nadzieję, że dzięki temu zobaczycie mnie taki, jakim widzę się ja. Dziękuję”.

Sam dodał, że nie jest jeszcze na tym etapie, żeby swobodnie i długo mówić o tym, co to znaczy nie być binarnym ale jest przekonany, że na pewno doczeka się tego dnia, w którym będzie na to gotowy.

Niebinarność, to zbiorcze określenie spektrum tożsamości płciowych, które nie są wyłącznie męskie lub kobiece, i wychodzą w ten sposób poza tę polaryzację i binarność.
Osoby niebinarne mogą identyfikować się jako osoby o dwóch lub więcej płciach (bigender, trigender, pangender); nie mające ich w ogóle (agender); mające zmienną tożsamość (genderfluid); lub jako trzecia płeć, kategoria obejmująca osoby, które nie przypisują nazwy swojej płci/tożsamości rodzajowej i kategorie spoza zachodniego kręgu kulturowego[.
Tożsamość płciowa/rodzajowa jest oddzielna od orientacji seksualnej, a osoby niebinarne mają różne orientacje seksualne, tak jak transpłciowi i cispłciowi mężczyźni i kobiety.

Źródło – Wikipedia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Today is a good day so here goes. I’ve decided I am changing my pronouns to THEY/THEM ❤ after a lifetime of being at war with my gender I’ve decided to embrace myself for who I am, inside and out. I’m so excited and privileged to be surrounded by people that support me in this decision but I’ve been very nervous about announcing this because I care too much about what people think but fuck it! I understand there will be many mistakes and mis gendering but all I ask is you please please try. I hope you can see me like I see myself now. Thank you. P.s. I am at no stage just yet to eloquently speak at length about what it means to be non binary but I can’t wait for the day that I am. So for now I just want to be VISIBLE and open. If you have questions and are wondering what this all means I’ll try my best to explain but I have also tagged below the human beings who are fighting the good fight everyday. These are activists and leaders of the non binary/trans community that have helped me and given me so much clarity and understanding. @tomglitter @munroebergdorf @transnormativity @alokvmenon @katemoross @glamrou @travisalabanza @twyrent @chellaman @jvn @lavernecox @stonewalluk @glaad @humanrightscampaign @mermaidsgender Love you all. I’m scared shitless, but feeling super free right now. Be kind x

Post udostępniony przez Sam Smith (@samsmith)

Polecane

Share This