sanah poszła na całość


2021.05.07

opublikował:

sanah poszła na całość

fot. mat. pras.

Po sukcesie „Królowej dram”, sanah nie kazała długo czekać na swój następny materiał. Najpierw jesienią 2020 r. ukazała się EP-ka „BUJDA” z hitem „No sory”, a równo rok od premiery debiutu w ręce fanów wydaje drugi album studyjny. „Irenka” to kolejny rozdział w karierze jednej z najpopularniejszych ostatnio polskich wokalistek, mogącej pochwalić się imponującą liczbą słuchaczy na platformie Spotify (ponad 1,5 mln w skali miesiąca).

Premierze „Irenki” towarzyszy nietypowa inicjatywa – mimo iż opublikowane na youtube’owym kanale gwiazdy utwory mają opisy „official audio”, to każdemu towarzyszą wyjątkowe wizualizacje.

Obok kandydatów na kolejne przeboje, jakie nucić będziemy jeszcze długo, nie zabrakło tu także melancholii, z której sanah uczyniła swoją wizytówkę. Wszystkie utwory układają się tu w historię tytułowej postaci przepełnioną pięknem i autentycznością – jak okładka płyty, gdzie na darmo doszukiwać się śladów retuszu. Album promują utwory „No sory”, „Ale jazz!” nagrany w duecie z Vito Bambino, „2:00” i „etc.” (w wersji oryginalnej oraz specjalnej – jako „etc. (na disco)”. Podobnie jak w przypadku poprzedniej płyty, w momencie premiery „Irenki” do sieci trafia teledysk/wizualizacja do każdego utworu z płyty.

Album ukazuje się w wersji cyfrowej i 4 wersjach fizycznych: standardowej (1CD z 14 utworami), deluxe (2CD z bonusowym krążek z utworami znanymi z winyla „BUJDA” i dodatkową piosenką „Kapela gra”), na winylu (tylko z utworami, jakie nie ukazały się wcześniej na „BUJDZIE”) oraz w wersji Super Deluxe Box – z albumem na winylu i 2CD, dwoma dodatkowymi krążkami CD i rarytasami.

sanah – „Irenka” – tracklista (wersja deluxe i cyfrowa):

1. puk puk
2. Co ja robię tutaj
3. No sory (to dłuższe)
4. To koniec
5. Warcaby
6. 2:00
7. Interludium
8. Irenka
9. BUJDA (większa!)
10. wars
11. etc.
12. ten Stan
13. Ale jazz! z Vito Bambino
14. To był dobry dzień

Bonusy:

1. etc. (na disco)
2. Oczy
3. duszki
4. Pożal się Boże
5. No sory (wersja alternatywna)
6. Kapela gra

Polecane

Share This