Savage współpracuje z polskimi DJ-ami


2014.07.22

opublikował:

Savage współpracuje z polskimi DJ-ami

Z okazji 30. rocznicy kultowego hitu „Only You” legendy muzyki elektronicznej Roberto Zanettiego znanego jako Savage, didżejsko-producencki duet z Polski The Namesakes zaprosił słynnego artystę do współpracy przy odświeżonej wersji utworu. W ten sposób powstał szereg niezwykłych remiksów przeboju „Only You”.

Tym ważnym dla muzyki elektronicznej utworem chcieliśmy tak naprawdę przedstawić się światu – mówi Rafał Lachmirowicz współtworzący z Rafałem Wrześniewskim The Namesakes. Aby nasz debiut nabrał kolorów, postanowiliśmy wziąć na warsztat stary przebój z lat 80., który w tym roku obchodzi swoje. 30. urodziny. Zaprosiliśmy do współpracy ikonę włoskiej muzyki dance Savage`a. Efektem współpracy jest szereg remiksów kultowego utworu „Only You”. Nie jest to zwykły remiks bazujący na elementach starej wersji. Nowe aranże zostały stworzone od podstaw, a do starego „Only You” dopisane zostały nowe słowa i linia melodyczna, do której wykonania w nowej wersji zaproszono Asię Ash, znaną polską wokalistkę klubową i pop – dodaje.

Podstawowe dwie wersje „Only You 2014” utrzymane są w komercyjnym, melodyjnym brzmieniu pop house oraz progressive house. Z pewnością przypadną do gustu, zarówno fanom starego brzmienia Savage, jak i młodym sympatykom letnich rytmów klubowych – tłumaczy Rafał Wrześniewski. W niedługim czasie pojawią się też specjalne klubowe remiksy. Będą to nasze autorskie wersje: między innymi melancholijny i mocno chillujący deep house, lekka i melodyjna wersja nu disco, w której wykorzystano pełny materiał wokalny z oryginalnej wersji, a także zupełnie nowe spojrzenie na muzykę house, gdzie pulsujący groove miesza się z prostotą oryginalnego aranżu, aby w punkcie kulminacyjnym zaoferować słuchaczowi porcję psychodelicznej, wypełnionej elektroniką ściany dźwięku – dodaje.

Singiel „Only You 2014” ukazuje się nakładem nowo powstałej wytwórni When The Sun Goes Down. Label skupiony będzie na muzyce house w wielu jej odmianach. Ideą When The Sun Goes Down jest zaprezentować nie tylko w Polsce, ale i całemu światu jeszcze więcej polskiej muzyki klubowej i dołączyć do tej grupy polskich wydawców, która osiągnęła zauważany sukces poza granicami Polski. Kolejne wydawnictwa WTSGD już w przygotowaniu.

Natomiast kolejne produkcje The Namesakes będą utrzymane w klimacie house, nu disco czy deep house. W repertuarze duetu pojawiać się będą zarówno przeróbki znanych tematów muzycznych, polskich i zagranicznych, jak i własne, autorskie kompozycje.

The Namesakes to polski duet DJ-ów i producentów muzyki klubowej. Powstał w 2013 roku. Rafał Wrześniewski i Rafał Lachmirowicz spotkali się w 2012 roku w studiu Polskiego Radia podczas audycji dla DJ-ów. Po wymianie kilku poglądów na temat produkcji muzyki, postanowili połączyć siły i zrealizować razem od dawna drzemiące w nich pomysły. Są jak pieprz i wanilia. Dzieli ich nie tylko zupełnie odmienne rozumienie muzyki, ale także spora różnica wieku. Rafał Lachmirowicz pierwsze kroki w roli DJ-a stawiał pod koniec lat 80., gdy w Europie ze sceny schodziło italo disco a jego miejsce zajmował house, new beat i techno. Rafał Wrześniewski zaczynał w drugiej połowie lat 2000 od muzyki trance. Dziś ich wspólnym mianownikiem jest muzyka house i, jak sami twierdzą, ich odmienne spojrzenie na nią, to najlepszy sposób na zrobienie wspólnie czegoś fajnego i świeżego.

Polecane

Share This