SBB – nagrywa i szykuje się w trasę

W listopadzie pierwsze koncerty z nowym materiałem


2010.06.28

opublikował:

SBB – nagrywa i szykuje się w trasę

Prawdziwy gigant polskiej muzyki rockowej – SBB powraca już na jesień tego roku. Obecnie trwają prace nad nagrywaniem materiału na najnowszą płytę w lubrzańskim ResPublica Studios, gdzie pracowali tacy artyści jak Myslovitz, Raz Dwa Trzy, Martyna Jakubowicz czy Katarzyna Groniec.

Jak w przypadku ostatniego albumu „Iron Curtain” pochodzącego z początku 2009 roku, produkcją zajął się Sebastian Witkowski. O płycie, której roboczy tytuł brzmi „Blue Trans”, wokalista i multiinstrumentalista zespołu SBB, Józef Skrzek wypowiada się, że jest to „bajeczna opowieść na bazie różnorodnych rytmów”.  Tracklista najnowszego dzieła nie jest jeszcze znana. Poznaliśmy już natomiast terminy i plan trasy promującej płytę. Prezentuje się ona następująco:

 

02.11 SBB – Bielsko Biała, BCK

03.11 SBB – Lublin, Filharmonia

04.11 SBB – Warszawa, Stodoła

05.11 SBB – Kraków, Rotunda

06.11 SBB – Łódź, Dekompresja

07.11 SBB – Gdańsk, Parlament

08.11 SBB – Toruń, Od Nowa

09.11 SBB – Poznań, Blue Note

10.11 SBB – Płock, CK Dom Technika

Poprzedni album – „Iron Curtain” okazał się muzycznym wydarzeniem 2009 roku, zdobył uznanie i bardzo pozytywne opinie wśród krytyki jak i publiczności. Tym razem z pewnością będzie nie inaczej, a zespół będzie miał okazję potwierdzić swoją rewelacyjną formę na listopadowych koncertach. Polecamy album oraz zapraszamy na koncerty, bilety w sprzedaży już od jutra – 29 czerwca.

Tagi


Polecane