SBM FFestival rośnie w siłę. Poznaliśmy zagranicznych gości imprezy


2022.05.19

opublikował:

SBM FFestival rośnie w siłę. Poznaliśmy zagranicznych gości imprezy

fot. P.takepicture

Na najbliższej edycji SBM FFestivalu po raz pierwszy wystąpią zagraniczni goście. Do line-upu dołącza ukraińska gwiazda – Kalush Orchestra, czyli zwycięzcy tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Organizatorzy zapowiadają, że festiwal będzie odpowiedzią na sytuację geopolityczną i przestrzenią do integracji polsko-ukraińskiej.

Kalush Orchestra łączy rapowe brzmienie z elementami ukraińskiego folku. Zespół został założony w 2019 roku przez Ołeha Psiuka i szybko przekuł lokalną popularność w międzynarodowy sukces – zaledwie po wydaniu drugiego teledysku do utworu “Ty honysz” zespół podpisał umowę z amerykańską wytwórnią hiphopową Def Jam Recordings.

Zespół pracujący przy SBM FFestivalu po raz kolejny pokazuje, że ogromne imprezy muzyczne mogą być organizowane w zgodzie z dobrymi praktykami dotyczących kontaktów ze społecznością i być wydarzeniami społecznie odpowiedzialnymi. — Chcemy, żeby tegoroczny SBM FFestival stał się przestrzenią do polsko-ukraińskiej integracji. Tak, aby na nowo zbudować bezpieczny świat, bez podziału na my i oni — mówi Magdalena Dubrawska, założycielka Sold Out Agencji. — Mimo że część Ukraińców deklaruje, że chce wrócić do swojej ojczyzny, to chcemy, aby poczuli się w Polsce jak w domu. Pomoże w tym muzyka, która będzie pomostem łączącym dwie bliskie, ale różne kultury — dodaje.

Szósta edycja SBM FFestivalu odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia w Warszawie.

W geście solidarności organizatorzy zdecydowali się przekazać cały dochód z biletów zakupionych 1 marca 2022 roku na rzecz zbiórki Polskiej Akcji Humanitarnej, która bezpośrednią pomocą obejmuje uchodźczynie i uchodźców przyjeżdżających do Polski. Dzięki zaangażowaniu słuchaczy 1 marca organizatorzy odnotowali najwyższą sprzedaż biletów od momentu ogłoszenia tegorocznej edycji wydarzenia.

Kalush został założony w 2019 roku przez Ołeha Psiuka i szybko przekuł lokalną popularność w międzynarodowy sukces – zaledwie po wydaniu drugiego teledysku do utworu “Ty honysz” zespół podpisał umowę z amerykańską wytwórnią hip-hopową Def Jam Recordings. Zespół współpracował m.in. z ukraińską raperką alyona alyona, a także przeciął się muzycznie z polskimi raperami – Kukonem, Gedzem i Skipem. W 2021 roku Kalush uruchomił równolegle projekt Kalush Orchestra i właśnie pod tą nazwą dał się szerzej poznać europejskiej publiczności, m.in.zajmując pierwsze miejsce w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem “Stefania”. Aktualnie Kalush Orchestra wrócili do ojczyzny, gdzie skupiają się na niesieniu pomocy swoim rodakom oraz wykorzystują międzynarodowe zasięgi i rozgłos do szerzenia informacji o sytuacji w Ukrainie.

Poza Kalush Orchestra wśród dotychczas ogłoszonych artystów są Kinny Zimmer, Kamil Lanek, Bedoes, Białas, Young Multi, a także SB Maffija, która z wyjątkowym live-actem wystąpi pod szyldem Hotelu Maffija. Podobnie do poprzednich edycji festiwalu, poza koncertami, uczestnicy mogą liczyć na dużo atrakcji towarzyszących, m.in. SBM Space oraz aktywności w strefach partnerskich, które będą ujawniane stopniowo wraz ze zbliżającym się wydarzeniem.

Polecane

Share This