„Scarlett” LemOn oficjalnie platynowy


2015.01.17

opublikował:

„Scarlett” LemOn oficjalnie platynowy

Drugi studyjny album zespołu LemON pt. „Scarlett”, w niespełna dwa miesiące po premierze uzyskał status platynowej płyty. Album ukazał się 24 listopada 2014 roku nakładem Wytwórni Warner Music Poland.

Album „Scarlett” to 12 utworów w języku polskim i łemkowskim, stanowiące spójną opowieść, list do tytułowej Scarlett.

Wszyscy pytają, kim jest Scarlett. Czy istnieje? Scarlett istnieje i każdy z nas ma swoją… mało tego, każdy z nas też trochę jest Scarlett… Scarlett to taki list do samych siebie… rozliczenie się z naszymi emocjami, także tymi, do których, na co dzień się nie przyznajemy„.

Na płycie znalazły się trzy przebojowe single „AKE” „Scarlett” i „Jutro”, których teledyski zobaczyło już prawie 5 milionów ludzi. Autorem tekstów na albumie jest wokalista – Igor Herbut, a na płycie znalazł się także, łemkowski tradycyjny utwór ludowy zaśpiewny a cappella w wielogłosie.

Zespół przygotował też edycję specjalną płyty, wzbogaconą o dwie zaskakujące wersje utworów. Świąteczną wersję „Płatka” oraz akustyczną, surową i bardzo emocjonalną wersję utworu „Scarlett”. Do krążka dołączona została też płyta DVD z ponad 40 minutowym materiałem wideo, który stanowią nie tylko teledyski („AKE”, „Scarlett” i „Jutro”) i materiał making of ukazujący powstawanie teledysku „Scarlett” w małym warszawskim mieszkaniu (reż. M. Zawieja), ale także minikoncert live – wyjątkową akustyczną sesją nagraniową ze studia Black Kiss Record, w czasie której zarejestrowane zostały akustyczne, minimalistyczne i bardzo emocjonalne aranże pięciu utworów.

Trasa koncertowa Scarlett Tour przyciągnęła tysiące fanów w całej Polsce, wypełniając po brzegi największe sale koncertowe.

Najbliższe koncerty:

17.01 – Olsztyn

18.01- Ełk

24.01 – Toruń

25.01- Gdańsk

01.02 – Działdowo

Przypomnijmy, że Igor Herbut był ostatnio gościem Artura Rawicza i Zbyszka Zeglera w Programie Muzycznym.

Polecane