Scout Niblett gwiazdą OFF Festival Club Katowice


2010.11.04

opublikował:

Scout Niblett gwiazdą OFF Festival Club Katowice

Niesamowita Scout Niblett gwiazdą grudniowej edycji OFF Festival Club Katowice! Brytyjskiej songwriterce towarzyszyć będą na scenie Cieślak i Księżniczki, Ed Wood oraz kanadyjski freakfolkowiec El Boy Die.

Scout Niblett to podopieczna Steve`a Albiniego, artystyczna partnerka Bonnie „Prince`a” Billy`ego, koleżanka z wytwórni Joanny Newsom. Ekscentryczna wokalistka miała być godną następczynią PJ Harvey i tajną bronią Anglików na nawiedzone panie zza Oceanu, z Cat Power na czele, ale sama czmychnęła do Ameryki i tam rozwija swój talent. Co ciekawe, coraz mniej pociągają ją natchnione, folkowe ballady, coraz więcej w jej muzyce eksperymentów i hałasu, czego dowodem najnowszy album „The Calcination of Scout Niblett”, wydany właśnie nakładem Drag City.

Macieja Cieślaka przedstawiać nie trzeba. To lider znakomitej Ścianki, a także muzyk m.in. Lenny Valentino i Kings Of Caramel oraz wzięty producent. Cieślak i Księżniczki to jego solowy projekt – wtajemniczonym znany wcześniej jako Tunes of Early Spring – który ewoluował w regularny zespół. On gra na gitarze i śpiewa, one (wiolonczelistki Karolina Rec i Edyta Czerniewicz oraz skrzypaczka Julia Ziętek) mu akompaniują, zarówno w subtelnych, akustycznych piosenkach, jak i w awanturniczych improwizacjach. Ich debiutancki album to jedno z najważniejszych tegorocznych wydawnictw na polskiej scenie alternatywnej.

Rezydujący w Kanadzie Francuz El Boy Die zbiera za swój najnowszy album „The Black Hawk Ladies & Tambourins” entuzjastyczne recenzje, a porównania do Fleet Foxes każą upatrywać w nim przyszłą gwiazdę sceny nowofolkowej i okolic. Sprawnie łączy melancholijne, proste ballady z rozmachem charakterystycznym dla muzyki filmowej. Jego koncert może być nie lada wydarzeniem.

Ed Wood – uboczny projekt muzyków bydgoskiej grupy Tin Pan Alley. Uwielbiany za pełne energii i ujmującego chaosu koncerty, chwaleni za wydany właśnie debiutancki album „Anal Animal”. W ich muzyce znajdziecie niemal wszystko, od noisecore`u po disco-punk. Ze szczególnym wskazaniem na punk.

Bilety dostępne są w sieci Ticketpro.

Program OFF Festival Club Katowice

2. 12. 2010, Hipnoza Jazz Club

18.00 – otwarcie drzwi

19.00 – 19.30 El Boy Die (Can)

20.00 – 20.35 Ed Wood (PL)

21.00 – 21.40 Cieślak i Księżniczki (PL)

22.10 – 23.10 Scout Niblett (UK)

…i jeszcze

TRWA KONKURS NA NAJLEPSZY EUROPEJSKI FESTIWAL – GŁOSUJ NA NAS!

Przypominamy, że OFF Festival Katowice kandyduje do tytułu najlepszego europejskiego festiwalu! By oddać na nas głos, wystarczy zalogować się na oficjalnej stronie European Festival Awards i znaleźć OFF Festival w zakładce Best Medium Sized Festival. Na wszystkich głosujących czeka nie lada nagroda – podwójne zaproszenie na wszystkie nagrodzone festiwale.

http://www.off-festival.pl

http://www.facebook.com/offfestival

http://www.myspace.com/offfestival

http://www.twitter.com/offfestival

Polecane

Share This