Scream Rock Festival w klubie Stodoła


2011.02.14

opublikował:

Scream Rock Festival w klubie Stodoła

2 kwietnia w Stodole odbędzie się Scream Rock Festival, jak zapewniają organizatorzy będzie „najgłośniejszy dzień w roku”. Możliwe, bo na scenie stołecznego klubu pojawią się same sprawdzone załogi Acid Drinkers, Decapitated, Corruption i Pneuma. Znając życie, o kolejnych wykonawcach dowiemy się niebawem. Szczegóły dotyczące sprzedaży biletów znajdują się na samym dole tego tekstu.

Acid Drinkers

Zespół Acid Drinkers powstał 21 września 1986 roku z inicjatywy Tomasza „Titusa” Pukackiego (wokal, bas) oraz Roberta „Litzy” Friedricha (gitara, wokal). Do składu dołączył Darek „Popcorn” Popowicz (gitara) oraz bębniarz Piotr „Chomik” Kuik później zastąpiony przez Macieja „Ślimaka” Starostę. W tym składzie zespół pracował nad własnymi kompozycjami – powstawały takie numery jak „Barmy Army”, „Del Rocca” czy „I Mean Acid”. W niecały miesiąc po utworzeniu kapeli Tytus został powołany do wojska i opuścił kolegów z zespołu na dwa lata, którzy mimo wszystko nie mieli zamiaru próżnować: Litza i Popcorn podjęli się reaktywacji zespołu Slavoy. Po pewnym czasie obydwaj dostali propozycję grania od znanych formacji: Popcorn od Wilczego Pająka (Wolf Spider), Litza zaś od Turbo.

Po powrocie z wojska Tytus próbował reaktywować swój pierwszy zespół: Los Desperados. Próby spełzły na niczym, a sam zainteresowany po spotkaniu z Popcornem zdecydował się na wznowienie działalności Acid Drinkers. Do zespołu doszli Litza i Ślimak. Debiut sceniczny zespołu miał miejsce we Wrocławiu na Wyspie Słodowej 26 sierpnia 1989 roku. Występ ten otworzył kapeli drzwi do kariery: wieść o nowym, świetnym zespole metalowym szybko rozeszła się po Polsce. Panowie niedługo po tym dostali szansę nagrania płyty, a tym samym kontynuacji kariery. W tym składzie powstały klasyczne już dziś albumy, m.in. debiut „Are You A Rebel””, „Vile Vicious Vision” czy najsłynniejszy krążek – „Infernal Connection”.

Pod koniec 1998 roku Litza zdecydował się opuścić zespół. Zastąpił go śpiewający gitarzysta, lider zespołu Guess Why, Przemysław „Perła” Wejmann. Wraz z Perłą Kwasożłopy nagrali trzy albumy: „Amazing Atomic Activity”, „Broken Head” i „Acidofilia”. Na początku 2003 roku Perła postanowił odejść z kapeli. Decyzja ta była wynikiem nieporozumień i odmiennych koncepcji co do przyszłości zespołu i jego muzyki.

Mniej wiecej miesiąc trwało, zanim wybrany został nowy gitarzysta. Został nim dobrze znany lider nie istniejącej już formacji Illusion, Tomek „Lipa” Lipnicki. Wraz z Lipą zespół nagrał dobrze przyjęty album „Rock Is Not Enough”. Po ponad roku nowy gitarzysta rozstał się jednak Kwasożłopami na rzecz własnego projektu – Lipali. Na jego miejsce, z zespołu None, przyszedł Aleksander „Olass” Mendyk. Nowy muzyk Acid Drinkers szybko zdobył serca fanów.

Pod koniec 2007 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Mystic Production, aby w lipcu 2008 r. wydać nowy album zatytułowany „Verses Of Steel”. W przeddzień premiery Acid Drinkers wygrało plebiscyt „Złotego Bączka” za najlepszy występ na Przystanku Woodstock w 2007 r.

30 listopada 2008, po zagrania ostatniego koncertu na trasie koncertowej Verses Of Steel Tour, zmarł w Krakowie podczas snu gitarzysta zespołu Aleksander „Olass” Mendyk. Zespół kontynuuje działalność grając w 3 osobowym składzie koncert pamięci zmarłego przyjaciela 13 grudnia we Wrocławiu. Podczas drugiej części trasy koncertowej Titusa Popcorna i Ślimaka wspiera na drugiej gitarze przyjaciel zespołu- Jankiel. „Verses of steel tour part II” dedykowany jest Olassowi.

Album „Verses Of Steel” został nominowany w 3 kategoriach do nagrody Fryderyka 2009 ( Produkcja Muzyczna Roku (Maciej STAROSTA i Aleksander MENDYK (produkcja) oraz Jacek MIŁASZEWSKI, Przemysław WEJMANN i Maciej FEDEK (realizacja), Album Roku Heavy Metal, Kompozytor Roku).

Acid Drinkers jest do dnia dzisiejszego najlepszym i najbardziej widowiskowym zespołem thrash metalowym w Polsce. Jego popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. W swojej historii KWASOŻŁOPY zagrali ponad 500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś – wystarczy wspomnieć choćby występy podczas festiwali jarocińskich, Metalmanii, Węgorzewa, Przystanku Woodstock czy Odjazdów. Na każdym z nich ACID byli gwiazdą pierwszej wielkości. Poprzedzali w naszym kraju występy m.in. DEEP PURPLE, MEGADETH, BRUCE`A DICKINSONA, SEPULTURY, PARADISE LOST, SLAYERA a na ich płytach wśród gości znaleźć można Edytę Bartosiewicz, Kazika Staszewskiego, Tomka Lipnickiego z Illusion, Patrycję Kosiarkiewicz i Grzegorza Skawińskiego. Acid Drinkers są zdobywcami FRYDERYKA 1998, 2000 i 2004 w kategorii hard&heavy, a także Złotego Bączka za rok 1998 – nagrody II PR TVP w kategorii najlepszego zespołu. Ponadto zostali oni uznani za jeden z pięciu najlepszych zespołów lat 90-tych przez dziennikarzy oraz czytelników miesięcznika TYLKO ROCK (wspólnie z Hey, Kazikiem Staszewskim, Edytą Bartosiewicz i O.N.A.).

Decapitated

Decapitated to polska grupa muzyczna poruszająca się w kręgach muzyki określanej mianem technical death metal.

Decapitated powstał w 1996 roku w Krośnie z inicjatywy braci: gitarzysty Wacława „Vogga” Kiełtyki i perkusisty Witolda „Vitka” Kiełtyki oraz wokalisty Wojciecha „Saurona” Wąsowicza. Kilka miesięcy później skład zasilił basista Marcin „Martin” Rygiel.

Swoją karierę grupa rozpoczęła od przygotowania dwóch wydawnictw demo: „Cemeteral Gardens” (1997) i „The Eye of Horus” (1998) dzięki którym podpisała swój pierwszy profesjonalny kontrakt.

Pełnoprawny debiut Decapitated „Winds of Creation” ukazał się w maju 2000 roku nakładem Earache Records. Dobrze przyjęta płyta, jak i znakomite koncerty (muzycy odbyli europejską trasę koncertową wraz z grupami Immolation, Deranged, Deströyer 666 i Soul Demise oraz dali szereg koncertów w Polsce wraz z formacjami Trauma i Vader) zaowocowały kolejnymi wydawnictwami.

Album „Nihility” ukazał się na początki 2002 roku, a trzeci w kolejności, „The Negation”, dwa lata później. Oba, podobnie jak debiut, nakładem Earache Records.

Zespół dostał zaproszenie na polską edycję Ozzfest, gdzie supportując takie zespoły jak Tool, Slayer i Ozzy Osbourne W 2005 roku grupa odbyła pierwszą europejską trasę koncertową w roli headlinera, zespołowi towarzyszyły na niej Dies Irae, Hate i Crionics. 2005 rok przyniósł także zmianę w składzie grupy. Decapitated opuścił Wojciech Wąsowicz udzielający się obecnie w zespole Masachist, a zastąpił go, znany z występów w grupie muzycznej Atrophia Red Sun, Adrian „Covan” Kowanek.

W nowym składzie grupa zarejestrowała nagrania na czwarty krążek, ostatni dla Earache Records. Wydawnictwo „Organic Hallucinosis” ukazało się jednocześnie w USA, Europie i w Japonii.

Po bardzo pochlebnych recenzjach zespół dostał propozycję koncertowania w Ameryce Północnej z takimi zespołami jak Hypocrisy, SOILENT GREEN , RAGING SPEEDHORN , NILE and WITH PASSION. W późniejszych miesiącach zespół miał przyjemność koncertowania u boku Fear Factory i Suffocation oraz wspólną trasę z po Australii i Nowej Zelandii z zespołem NILE.

Zespół został zaproszony na letnią edycję Summer Slaughter po USA u boku Necrophagist.

Wspaniale rozwijającą się karierę przerwał tragiczny w skutkach wypadek drogowy do którego doszło 29 października 2007 roku. W wyniku obrażeń poniesionych w wypadku Witold Kiełtyka zmarł 2 listopada w szpitalu w Rosji, a ciężko poszkodowany został nowy wokalista Adrian Kowanek.

W 2009 roku gitarzysta Wacław Kiełtyka reaktywował zespół. Muzyk do współpracy zaprosił basistę Filipa Hałuchę, wokalistę Rafała Piotrowskiego oraz austriackiego perkusistę Kerima Lechnera.

Rok 2010 był dla zespołu czasem na sprawdzenie nowego składu na żywo. Liczne koncerty m.in. trasa w roli headlinera w Anglii czy Australii oraz występy podczas największych letnich festiwali w Europie zaowocują wkrótce nowym albumem.

Od lutego 2011 roku zespół pracuje w RG Gdańsk nad nowym wydawnictwem, którego premiera jest ustalona na lipiec.

Nadchodzący album zespołu Decapitated został wymieniony w liście „TOP 25 najbardziej oczekiwanych albumów w 2011 roku” według amerykańskiego „Decibel Magazine”.

Corruption

Zespół Corruption został założony w kwietniu 1991. W maju tego samego roku został ustalony pierwszy skład zespołu: P. Horne (wokal), Chicken (gitara), Anioł (bas), Melon (perkusja). Następne miesiące to liczne koncerty. W maju 1992 zespół nagrał pierwsze studyjne demo „The Ultra-Florescence”, które wzbudziło zainteresowanie Carnage Records. W lipcu93r. Corruption wziął udział w szóstej edycji festiwalu S`THRASH`YDŁO obok takich zespołów jak: Asphyx (Holandia), Temperance (Szwecja), Proton Burst (Francja), Violent Dirge, Hazael, Geisha Goner. Promo „Dawn Of Sullen Oratory” sprawiło, że zespołem zainteresowała się wytwórnia Sick Records, efektem czego był kontrakt płytowy. Do marca 94 r. Corruption pracował nad ostateczną zawartością płyty.Od kwietnia do czerwca 94r. zespół realizował w Spaart Studio swą debiutancką płytę zatytuowaną „Ecstasy”, której premiera miała miejsce w styczniu 95r. Na przełomie listopada i grudnia 95r. zespół zarejestrował nowy materiał zatytułowany „Bacchus Songs” w Spaart Studio.

W czerwcu 96r. po dwuletnim oczekiwaniu „Ecstasy” ukazała się na CD w Polsce i na Zachodzie. W sierpniu 96r. zespół wziął udział w ósmej edycji festiwalu Shark Attack. W listopadzie 96r. nastąpiła premiera MC „Bacchus Songs”. Wydawcą była niezależna wytwórnia Negative Records. Album otrzymał bardzo dobre recenzje w takich czasopismach jak: „Brum”, „Tylko Rock”, „Metal Hammer”.

Na początku 2003 roku Corruption wystąpił jako gość specjalny na warszawskich koncertach grupy Soufly (03/02/03) oraz Paula Di Anno (09/03/03). Dwukrotnie grali na Metalmanii w 1995 i 2006 roku

2 sierpnia 2003 zespół zagrał dla 400.000 osób na Przystanku Woodstock największym festiwalu w Europie!!! Energetyczny występ Corruption, rejestrowany przez telewizję, został świetnie przyjęty przed publikę!

Zespół zagrał koncerty promocyjne, w tym m.in. 3 grudnia w katowickim „Spodku” przed Deep Purple (10.0000 widzów!)

Rewelacyjny odbiór dobrze prognozował przed ukazaniem się pierwszego w historii zespołu DVD: „Hellectrify Yourself”. 17 marca 2007 zespół zwyciężył w polskiej edycji konkursu Wacken Metal Batlle, co dało im przepustkę do występu na największym festiwalu metalowym na świecie odbywającym się w niemieckiej miejscowości Wacken pod Hamburgiem.

2 czerwca 2007 na wyraźne życzenie kultowej brytyjskiej formacji stoner rockowej Orange Goblin, Corruption było gościem specjalnym na ich koncercie we wrocławskim klubie Firlej.

W lipcu natomiast miała miejsce telewizyjna (MTV) i internetowa premiera teledysku Corruption do utworu „Lucy Fair”.

3 sierpnia 2007 grupa wystąpiła na Wacken Open Air 2007, zajmując drugie miejsce w finale Wacken Metal Battle. Do zwycięstwa zabrakło jednego punktu, ponieważ jednemu z jurorów nie spodobały się występujące u boku formacji roznegliżowane diablice.

Obecnie zespół przygotował nowy album zatytułowany „Bourbon River Bank”.

Następcę płyty „Virgins Milk” (2005) zarejestrowaliśmy i zmiksowaliśmy w opalenickim studio „Perlazza” pod czujnym okiem Przemka „Perły” Wejmanna. Nowym wydawcą zespołu została firma Mystic Production (Behemoth, Czesława Śpiewa, Gaba Kulka, Black River, Virgin Snatch, Coma)

Polska premiera płyty miała miejsce 9 marca 2010 roku. W marcu zagraliśmy trasę koncertową podczas której odwiedziliśmy 12 miast w całej Polsce. Płytę promują dwa teledysk do utworów „Addicts, Lovers and Bullshitters” i „Devileiro”.

17 maja album ukazał się w Europie, a 10 sierpnia płyta ukaże się w Stanach Zjednoczonych.

Pneuma

Zespół Pneuma powstał w 1997 roku w Trójmieście. W swoim dorobku ma ponad 300 zagranych koncertów oraz 4 płyty:

– Wiatr wieje tam gdzie chce (1998)

– Berakha (2001)

– Kokon (2003)

– Jeden (2007)

W czerwcu 2011 roku nakładem Mystic Production ukaże się najnowsza płyta zespołu o tytule „Apatia”. Na krążku gościnnie pojawią: Seth (Behemoth), zespół Czesław Śpiewa oraz Adam Tkaczyk (Kombii).

Mimo wcześniejszego braku wsparcia dużej wytwórni, grupa od lat kroczy konsekwentnie do przodu grając muzykę coraz mocniejszą i coraz mniej skłonną do kompromisów. W 2004 roku Pneuma rozstaje się z managerem, po zignorowaniu albumu „Kokon” przez wytwórnie muzyczne nie ma też perspektyw na znalezienie wydawcy. Zespół czując gorycz związaną z kondycja polskiego muzycznego show-biznesu zamyka się w klaustrofobicznej przestrzeni sali prób gdzie powstaje materiał na płytę „Jeden”. Pełen brudu, prawdziwy i szczery do bólu. Krew, pot i łzy. Krążek okazał się przełomowy w historii grupy. Dzięki niemu zespół trafił do szerszej publiczności i wciąż mimo braku wsparcia medialnego zdobywał coraz większe grono fanów. Nadchodząca płyta „Apatia” ma duże szanse żeby ostatecznie potwierdzić aspiracje zespołu do grania w

pierwszej lidze polskiego metalu.

****

Najgłośniejszy dzień w rocku!

Acid Drinkers

Decapitated

Corruption

Pneuma

i inni!

2 kwietnia 2011

Klub Stodoła

Ul. Batorego 10

Otwarcie drzwi: 17:30

start: 18.30

Ceny biletów: 49 zł (przedsprzedaż), 59 zł (w dniu koncertu)

Punkty sprzedaży biletów: Kasa klubu Stodoła (ul Batorego 10, 22 825 60 31, czynna: pn-pt 9:00-21:00, sob 9:00 14:00) oraz www.eventim.pl.

Sprzedaż biletów ruszy 15 lutego 2011

Polecane

Share This