Sfera Ebbasta: na koncercie włoskiego rapera zginęło sześć osób


2018.12.08

opublikował:

Sfera Ebbasta: na koncercie włoskiego rapera zginęło sześć osób

fot. mat. pras.

Sfera Ebbasta występował wczoraj w miejscowości Corinaldo w środkowych Włoszech. Podczas występu jednego z najpopularniejszych artystów na Półwyspie Apenińskim ktoś miał rozpylić gaz pieprzowy, przez co wśród liczącej około tysiąca osób publiczności wybuchła panika, której skutki okazały się tragiczne. Uczestnicy koncertu tratowali się nawzajem, próbując wydostać się z klubu. Media znacznie różnią się co do liczby rannych – BBC podaje, że obrażenia odniosło 35 osób, The Guardian pisze o 47, natomiast włoska agencja ANSA informuje o 120 rannych, w tym 10 ciężko. Wszyscy zgadzają się co do najtragiczniej statystyki – w klubie Lanterna Azzurra zginęło sześć osób. Żadna z nich nie ukończyła 20. roku życia.

Policjanci potwierdzają, że rozpylenie gazu pieprzowego jest jedną z hipotez, które biorą pod uwagę przy ustalaniu przyczyny tragedii. – Rozmawialiśmy z kilkoma świadkami. To skomplikowana sytuacja i póki co nie możemy powiedzieć nic więcej – powiedział komisarz Cristian Carrozza.

Minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini sugeruje, że jedną z przyczyn tragedii mogło być wpuszczenie zbyt dużej liczby osób do klubu.

Polecane


Share This