Co się stanie z majątkiem Arethy Franklin?


2018.08.27

opublikował:

Co się stanie z majątkiem Arethy Franklin?

Zmarła 16 sierpnia artystka nie zostawiła testamentu. Co się stanie z jej majątkiem wartym 80 milionów dolarów?

W grę wchodzi prawo stanowe Michigan, które mówi o tym, że jeżeli zmarła osoba nie pozostawiła testamentu to jej majątek zostanie równo podzielony pomiędzy wszystkie dzieci. Aretha Franklin miała czterech synów i już wszyscy złożyli dokumenty do sądu.

Don Wilson, wieloletni adwokat Arethy Franklin, powiedział, że artystka nigdy nie interesowała się spisaniem testamentu. Wilson będzie jednak konsultantem przy podziale całego majątku, na który składają się oszczędności, nieruchomości i prawa do nagrań. Przedstawicielem majątku będzie siostrzenica zmarłej wokalistki, Sabrina Owens.

Aretha Franklin nie żyje

W poniedziałek 13 sierpnia pojawiły się informacje o złym stanie zdrowia Arethy Franklin. 16 sierpnia, artystka odeszła – zmarła na raka trzustki. Swoje ostatnie chwile spędziła w otoczeniu najbliższych przyjaciół i rodziny.

Wcześniej portal Showbiz 411, powołując się na wypowiedź Rogera Friedmana, poinformował że Aretha Franklin znajdowała się w stanie krytycznym.

Aretha otoczona jest najbliższą rodziną i bliskimi osobami. Będzie nam jej brakowało, jako matki, siostry, przyjaciółki i kuzynki, ale jej dorobek będzie wieczny. I nie chodzi tylko o to, że „Rolling Stone” wybrał ją najlepszą piosenkarką wszech czasów, ani to, że jest nazywana królową soulu – mówił Friedman.

Artystka była nazywana Królową Soulu. Aż 112 jej singli znalazło się na liście Billboardu. Wydała 42 albumy studyjne.

Sprzedaż nagrań Arethy Franklin wzrosła o ponad 1500 proc.

Śmierć artysty bardzo często wpływa na wyniki sprzedaży płyt i singli. Niedawno informowaliśmy, że po śmierci XXXTentaciona jego singiel “SAD!” zanotował wzrost cyfrowej sprzedaży aż o 659 proc.

Podobnie jest w przypadku Arethy Franklin. Jak donosi The Hollywood Reporter, dzień przed śmiercią artystki, 15 sierpnia, w Stanach Zjednoczonych sprzedano ok. 8 tys. albumów i nagrań w wersji cyfrowej. Dzień później, 16 sierpnia, było to już ok. 134 tys. sprzedanych nagrań. Daje to wzrost aż o 1568 proc.

Najlepiej sprzedającymi się albumami były “30 Greatest Hits” (ok. 10 tys.), “Amazing Grace” (ok. 2 tys.) i “Queen of Soul: The Best of Aretha Franklin” (ok. 1 tys.), z kolei wśród singli królowały “Respect” (ok. 16 tys.), “A Natural Woman (You Make Me Feel Like)” (ok. 13 tys.) i “I Say a Little Prayer” (ok. 10 tys.).

Polecane

Share This