„Skandal 2”? Włodi: Na rynku jest miejsce na taki album

Jak mogłaby brzmieć kontynuacja klasycznej płyty Molesty?


2018.12.26

opublikował:

„Skandal 2”? Włodi: Na rynku jest miejsce na taki album

fot. P. Tarasewicz

Pod koniec listopada ukazała się epka Włodiego zatytułowana „Osad”. Po premierze artysta zawitał do radiowej Czwórki, by opowiedzieć gospodarzowi audycji Numer Raz na Fali o nowym wydawnictwie, ale także wrócić do czasu ikonicznego „Skandalu” Molesty.

Czy po 20 latach od premiery klasyka płyta „Skandal 2” miałaby miejsce na współczesnym rynku? – Oczywiście, że by miała – odpowiada Numerowi Włodi. – Jednym z aspektów, którymi kieruję się przy robieniu muzyki, jest ocena sytuacji „tu i teraz”, co w tym momencie byłoby najbardziej na miejscu. W obecnym urodzaju dzisiejszego rapu (Włodi podkreśla, że nie lubi określenia „newschool” – przyp. red.) rządzącego się swoimi prawami i mającego bardzo charakterystyczne brzmienia, bardo na miejscu byłoby nagranie płyty a la „skandalowej” z producentami typu Volt, Returners czy Soulpete. Tak bym to widział. Ale czy to by się udało – nie wiem – przyznaje Włodi.

Artysta podkreśla, że rozważania mają charakter teoretyczny, ponieważ nie doczekamy się powrotu Molesty. – Zespół na pewno nie wróci do wspólnego nagrywania. To już zamknięty rozdział – mówi raper.

Polecane