Skepta przyjedzie do Polski


2019.02.14

opublikował:

Skepta przyjedzie do Polski

foto: mat. pras.

Król grime’u w Polsce. Niepowtarzalne flow na surowych podkładach, ogromna charyzma i artystyczny magnetyzm – Skepta na żywo już w sobotę 22 czerwca. Londyński raper i producent dołącza do programu 14. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice.

To dzięki niemu grime wrócił do muzycznego mainstreamu. To jego podkład i refren wywindował „Praise The Lord (Da Shine)” A$AP Rocky’ego do miana globalnego hitu. Jego stylizacje naśladują tysiące młodych ludzi na świecie. Skepta to obecnie jeden z najważniejszych artystów współczesnej muzyki miejskiej.

Urodzony w Londynie syn imigrantów z Nigerii zdefiniował brzmienie brytyjskich ulic w drugiej dekadzie XXI wieku. Joseph Aneduga Jr., bo tak naprawdę nazywa się Skepta, nagrał cztery studyjne albumy i pięć nieoficjalnych mixtape’ów. Największą popularność przyniosła mu „Konnichiwa” z 2016 roku, czwarty album w karierze.

Skepta słynie z ogromnej charyzmy i energetycznych koncertów. To barwna postać, która lubi zaskakiwać darmowym, nielegalnym występem na londyńskiej ulicy lub przyjęciem tytułu naczelnika wioski w Nigerii. Mieszkańcy wioski w stanie Ogun w południowo-zachodniej Nigerii przyznali mu ten tytuł za „czas i miłość” jaki poświęca ojczyźnie swoich rodziców.

W sobotę 22 czerwca Skepta poświęci czas publiczności festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice i będzie to jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów podczas tegorocznej edycji.

Tauron Nowa Muzyka Katowice odbędzie się w tym roku w dniach 22-24 czerwca. Dotychczas ogłoszonymi gwiazdami są Kraftwerk, Apparat live, Rhye, GusGus, Jazzanova live, Yves Tumor, The Mouse Outfit, Fatima Al Qadiri live, Bjarki A/V live, Matthew Dear, Gaika i Lisa Morgenstern.

Polecane

Share This