Skinny Patrini na żywo w Czwórce


2011.08.11

opublikował:

Skinny Patrini na żywo w Czwórce

Paulina Przybysz i Tomek Konca zapraszają do wysłuchania i obejrzenia koncertu trójmiejskich muzyków w audycji „Ministerstwo Dźwięku” o godzinie 18.00.

Skinny Patrini to Michał „Skinny” Skórka (syntezatory, gitara, instrumenty perkusyjne, wokal, produkcja) i wokalistka Anna Patrini. Wykonują muzykę z pogranicza postpunku, electro oraz z elementami brzmienia cold wave.

Zawodowo współpracują razem od 2004 roku. Od tego czasu zagrali niezliczoną ilość koncertów w Polsce i za granicą (Paryż, Barcelona, Berlin, Wilno, Ryga, Budapeszt, Dublin, Gallway, Cork, Szanghaj). Mają na koncie występy u boku takich gwiazd, jak Grace Jones, Hooverphonic Razorlight, MGMT, Ladytron, Calvin Harris, Mylo, Tiga, Fischerspooner, Stereo Total, Adriano Canzian oraz AdamSky.

Zespół ma na koncie m.in. międzynarodową EP-kę, wydaną w 2008 roku. W tym samym roku polską premierę miał debiutancki album duetu „Duty Free”, na którym gościnnie pojawili się DJ George z Galapagos Manufacture oraz Michael Provocateur. Światowa premiera cyfrowej wersji płyty odbyła się w styczniu 2009 r. Album jako jedno z nielicznych polskich wydawnictw dostępny jest w iTunes, Wasabi czy Beatport. Trzy utwory z „Duty Free” zostały wykorzystane do ścieżki dźwiękowej do filmu Katarzyny Rosłaniec „Galerianki”.

Rok 2009 to przełom w karierze duetu – gorąco przyjęte koncerty, zarówno klubowe jak i na wszystkich liczących się festiwalach w kraju (Selector, Open`er, MTV Festival, Off Festival, Castle Party), świetnie przyjęte koncerty zagraniczne (Bukareszt, Elektro-Mechanika Festival w St Petersburgu), udział w Orange Warsaw Festival oraz Grand Prix na Festiwalu Pepsi Vena w Łodzi.

W tym roku grupa planuje nagranie drugiego albumu długogrającego pt. „Sex”. W marcu ukazał się pierwszy singiel z nadchodzącej płyty – „The Wind”.

Dodatkowo Czwórka powtórzy koncert zespołu Ocean z ubiegłej soboty. Można go będzie posłuchać i obejrzeć w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia, o godz. 21.00.

Polecane

Share This