Składanka „Reebok #thisISventilator” już do odsłuchu


2015.05.07

opublikował:

Składanka „Reebok #thisISventilator” już do odsłuchu

Na kanale wytwórni Asfalt Records pojawiła się składanka „#thisISventilator”, która powstała specjalnie na 25 urodziny kultowego modelu marki Reebok Classic.

Na trackliście znalazło się jedenaście niepublikowanych dotąd kawałków utrzymanych w bardzo różnych muzycznych stylistykach, ale połączonych wspólnym mianownikiem wysokiej jakości. W projekcie wzięli udział nie tylko starzy wyjadacze klubowej sceny, jak choćby Tom Encore czy Mentalcut, ale też utalentowani newcomerzy, jak np. zespół Małe Miasta.

Część artystów obecnych na składance to przyjaciele Reebok Classic, którzy mieli już okazję uczestniczyć w różnych przedsięwzięciach marki – Czarny HiFi zremixował Fisza, a Du:It wyprodukował beat dla Onara w ramach Reebok Classic Trax. Poza nimi tracklistę #thisISventilator współtworzą Pham, Zeppy Zep, Tom Encore, Patryk Niedziela. Mentalcut, Małe Miasta, Spisek Jednego, Szatt i R.A.U.

Inspiracją do stworzenia kompilacji #thisISventilator był model Reebok Ventilator. Ten niezwykły but, zaprojektowany specjalnie dla biegaczy, miał swoją premierę w 1990 roku. Błyskawicznie odniósł sukces w środowisku sportowców, zaraz potem przenikając do świata miejskiej mody. W rezultacie Reebok Ventilator stał się jednym z najsłynniejszych modeli w dotychczasowej historii sneakersów. Charakterystycznym, innowacyjnym elementem Ventilatorów są wykonane z meshu panele, które umożliwiają skuteczną cyrkulację powietrza wewnątrz buta. Z okazji 25 urodzin Ventilatorów Reebok wypuścił pakiet Reebok Ventilator Day Glo, w którego skład wchodzą 4 nowe, jaskrawe kolorystyki.

Część artystów obecnych na składance zagra na imprezie urodzinowej Ventilatorów 16 maja, która jest jednocześnie oficjalnym afterparty po targach Mustache. W line-upie znalazł się  Czarny HiFi, Spisek Jednego, Du:it, Tom Encore i RAU. Specjalnie z Francji przyjedzie też producent 123MRK (Future Classic).

Tagi


Polecane


Share This