Skunk Anansie, Alexis Jordan i Madcon na ESKA Music Awards 2011

Znamy już pierwsze zagraniczne gwiazdy, które zagrają podczas tegorocznej gali wręczenia statuetek ESKA Music Awards 2011, corocznych nagród Radia ESKA, ESKA Rock, ESKA TV oraz serwisu ESKA.pl.


2011.05.08

opublikował:

Skunk Anansie, Alexis Jordan i Madcon na ESKA Music Awards 2011

Gościem specjalnym imprezy w katowickim Spodku będzie zespół Skunk Anansie – kultowa brytyjska grupa rockowa, która zdobyła serca słuchaczy hitami  „Hedonism”, „You saved me” czy „My ugly boy”. Podczas gali wystąpi również Alexis Jordan, podbijająca aktualnie światowe listy przebojów hitem „Happiness” oraz norweski zespół hip-hopowy Madcon, znany na całym świecie dzięki utworom takim jak „Freaky like me” czy „Beggin”.  Rozdanie nagród odbędzie się 28 maja w katowickim Spodku. Bilety do zdobycia na antenie Radia ESKA oraz na eska.pl. Transmisja gali na żywo w TVP2.

Skunk Anansie to brytyjski zespół rockowy, w skład którego wchodzą: charyzmatyczna wokalistka Skin (Deborah Anne Dyer), gitarzyści basowi Cass (Richard Lewis) oraz Ace (Martin Kent) oraz gitarzysta Mark Richardson.

Zespół powstał w 1994 roku i niezwykle szybko został zauważony przez Ricka Lenooxa, który zafascynowany grupą od samego początku wróżył im szybki sukces. Po zaledwie kilku miesiącach kapela podjęła współpracę z One Little Indian Records. Do wypuszczenia pierwszego albumu „Paranoid & Sunburnt”, wydanego w 1995 roku, na rynku ukazały się dwa single ”Little Baby Swastikkka” oraz mocno kontrowersyjny „Selling Jesus”, który znalazł się na 46 miejscu brytyjskiego zestawienia Top 100. Utwór „Little Baby Swastikkka” okazał się kawałkiem, którym zaskarbili sobie miłość fanów i uznanie krytyków.

W 1996 roku zespół uzyskał nominację do MTV Music Awards w kategorii debiuty, a w 1997 roku w kategorii najlepszy zespół „live” oraz najlepsza grupa rockowa. Uzyskali również miano najlepszego zespołu „live” w rankingu gazety „Kerrang!”.

W 2001 roku grupa postanowiła zawiesić działalność. Skin rozpoczęła solową karierę.

Jej pierwszy album „Fleshwounds” ukazał się w 2003 roku. W 2006 roku nagrała „Fake Chemical State”. Ace również zrealizował solową płytę „Still Hungry” pod nazwą Ace Sounds, na którym gościnnie wystąpili Shingai Shoniwa z Noisettes oraz Sky z Morcheeba. W późniejszym czasie dołączył do bandu Manta.

W 2002 roku Cass nagrał album „Scars” wraz z Garym Moorem. W tym samym roku Mark Richardson został perkusistą grupy Feeder, po śmierci ich pierwszego perkusisty Jona Lee.

W 2010 roku zespół powrócił na scenę muzyczną,  serwując swoim fanom krążek „Wonderlustre”.

Madcon (czyli Mad Conspiracy) jest kolejną gwiazdą, która wystąpi podczas tegorocznego wręczenia statuetek EMA. W skład norweskiego zespołu hip-hopowego wchodzi dwóch muzyków:  Tshawe Baqwa oraz Yosef Wolde-Mariam. Pierwszy z nich urodził się w Niemczech, jednakże wychowywał się w stolicy Norwegii – Oslo, w dzielnicy Tveita. Drugi urodził się w Norwegii. Obaj mają rodziców pochodzenia afrykańskiego. Grają muzykę z pogranicza rapu, soulu, hip-hopu czy funky. Można również usłyszeć wpływ muzyki reggae.

 

Spotkali się w 1992 roku, pierwszy singiel „God Forgive Me” wydali w 2000 roku, jednak pierwszy komercyjny sukces osiągnęli współpracując z zespołem Paperboys, z którym nagrali hit „Barcelona” dwa lata później. Pierwsza ich płyta ukazała się w 2004 roku. Nosiła tytuł „It’s All Madcon” i zdobyła norweskie Grammy oraz kilka innych nagród. W 2007 roku wydali kolejny album „So Dark The Con Of Man”, który promował singiel „Beggin” (cover klasyka Frankie Valli z 1967 roku „The Four Seasons”). Płyta w ciągu trzech godzin stała się złotą, a status platynowej osiągnęła w trzy dni od rozpoczęcia sprzedaży w Norwegii. Sam singiel natomiast osiągnął już kilka razy status platyny. Z najnowszej płyty, wydanej w 2008 roku pt. „An Inconvenient Truth”, pochodzi znany również w Polsce utwór „Liar”.

Dzięki sukcesowi grupą zainteresowały się wielkie wytwórnie płytowe, takie jak Sony BMG, Universal Republic, czy też Warner Music, które promowały album na całym świecie w 2009 roku.

Oprócz działalności muzycznej obaj artyści udzielają się w telewizji. W 2007 r. Tshawe wygrał norweską edycję „Tańca z gwiazdami”, ponadto od 2008 r. prowadzą razem program muzyczny „Kan du teksten”. W radiu natomiast są gospodarzami „The Voice of Madcon” na antenie norweskiej stacji muzycznej The Voice.

Alexis Jordan to amerykańska piosenkarka i aktorka. Urodziła się 7 kwietnia 1992 w Columbiii (Karolina Południowa). W wieku 14 lat wystartowała w pierwszej edycji „America`s Got Talent”. Podczas eliminacji do programu zaśpiewała przebój Whitney Houston „I have nothing” i zakwalifikowała się do następnego etapu, wkrótce jednak odpadła. Mimo to została zauważona przez publiczność i jej kariera nabrała rozpędu. Na portalu YouTube zaczęła publikować swoje covery znanych piosenek, a jej kanał

w 2008 roku zanotował ponad milion wejść. Niedługo potem raper Jay-Z zaproponował jej podpisanie kontraktu z wytwórnią Roc Nation. Efekt tej współpracy to pierwszy singiel Jordan zatytułowany „Happiness”.

Prezentowanych artystów będzie można oglądać 28 maja na uroczystej gali wręczenia statuetek  ESKA Music Awards 2011 w katowickim Spodku.Dwugodzinne show będzie również transmitowane na żywo przez TVP 2. Wejściówki na galę można zdobywać biorąc udział w konkursach organizowanych przez lokalne stacje Radia ESKA oraz głosując na nominowane gwiazdy za pośrednictwem strony internetowej Radia ESKA – www.ema.eska.pl. Bilety nie zostaną udostępnione do sprzedaży.

Polecane

Share This