Slash już w środę!


2013.02.12

opublikował:

Slash już w środę!

Trwa już odliczanie do środy, 13 lutego, kiedy to po raz pierwszy w Polsce w katowickim Spodku wystąpi jedna z najbardziej wyrazistych postaci rock`n`rollowej sceny, fenomenalny gitarzysta i świetny kompozytor – Slash! Artysta pojawi się na jedynym koncercie w naszym kraju w ramach trasy promującej jego najnowszy album, „Apocalyptic Love”, a towarzyszyć mu będzie Myles Kennedy z The Conspirators!

 

Specjalną niespodziankę dla artysty przygotowali polscy fani. Podczas utworu „Back from Cali” na płycie rozwinięta zostanie powitalna flaga i aby cała akcja została sprawnie przeprowadzona, inicjatorzy tej akcji apelują do fanów, którzy będą mieli miejsca na płycie o wsparcie i przyłączenie się do akcji: „Osoby w pierwszym rzędzie na płycie będą miały przy nogach zwiniętą w `harmonijkę` flagę. Podczas pierwszych dźwięków `Back from Cali`, który jest na ogół piątym utworem podczas koncertów na trasie, fani z pierwszego rzędu rozwiną nad głowami flagę. W zależności od atmosfery panującej na płycie i reakcji zespołu, idealnie byłoby, jeśli udałoby się utrzymać flagę co najmniej do połowy utworu. Jeśli wszyscy pomogą nam w tym momencie, efekt z pewnością będzie imponujący!

Slash to ikona sceny muzycznej i jeden z najwybitniejszych rockowych gitarzystów wszech czasów. Jego utwory, styl gry na gitarze i występy w takich zespołach jak Guns N` Roses, Slash`s Snakepit, Velvet Revolver a także solowa działalność inspirowały i dostarczały rozrywki milionom ludzi na całym świecie. Magazyn „Time” umieścił go na pozycji #2 na swojej liście 10 Najlepszych Gitarzystów Gitary Elektrycznej Wszech Czasów, a jego riff do utworu „Sweet Child o`Mine” uplasował się na pierwszej pozycji w kategorii 100 Najlepszych Riffów wg magazynu „Total Guitar”, natomiast Gibson dwie ze swoich gitar sygnował jego imieniem. W 2007 r. gwiazda Slasha została umieszczona tuż obok gwiazd Jimmy`ego Page`a i Jimi Hendrixa na Hollywood Walk of Fame. Z samym tylko Guns N` Roses Slash sprzedał ponad 100 mln płyt na całym świecie. Artysta brał także udział w projektach takim muzyków jak np. Michael Jackson, Ray Charles czy Stevie Wonder.

W 2010 roku Slash zadebiutował solowym albumem zatytułowanym „Slash”. Na tym krążku pojawiło się grono znakomitych gości, wśród których m.in. znaleźli się: Myles Kennedy z Alter Bridge, Chris Cornell, Fergie, Dave Grohl, Lemmy Kilmister, Duff McKagan, Ozzy Osbourne i Iggy Pop. Za produkcję albumu odpowiedzialny był Eric Valentine, a jako część zespołu Slasha udział w sesji wzięli: basista Chris Chaney (Jane`s Addiction) oraz perkusista Josh Freese (A Perfect Circle, Nine Inch Nails). Płyta odniosła niesamowity sukces i wkrótce po premierze Slash wraz z Mylesem Kennedym wyruszył na światową trase koncertową, a towarzyszyli im jeszcze: gitarzysta Bobby Schneck, basista Todd Kerns oraz perkusista Brent Fitz.

Prace nad nowym krążkiem Slash rozpoczął w czerwcu 2011 roku, a wspomagali go sprawdzeni już w boju towarzysze: Myles Kennedy oraz znakomita sekcja rytmiczna Brent Fitz i Todd Kerns ukryta pod nazwą The Conspirators. „Apocalyptic Love” to dzieło powstałe wyłącznie siłami gitarzysty i towarzyszących mu na koncertach muzyków. „Dzięki temu płyta jest bardziej spójna i ma większą dynamikę. Jedynka była pisana przeze mnie pod kątem gości, których zaprosiłem” – tłumaczył Slash. Już pierwszy singel „You`re A Lie”, który szturmem zdobył amerykańskie stacje radiowe dowodzi, że Slash jest w rewelacyjnej formie i nie potrzebuje wsparcia gwiazd, aby napisać doskonałe piosenki. Slash robi ze swoimi przyjaciółmi to, na czym zna się najlepiej – gra soczystego, melodyjnego rocka, pozbawionego lukru, naładowanego porażającą energią i uwodzącymi słuchacza melodiami oraz znakomitymi riffami i gitarowymi solówkami. Produkcją krążka ponownie zajął się Eric Valentine. Finalnie na płycie znalazło się 13 kompozycji, a cały album premierę miał w maju zeszłego roku.

SLASH featuring Myles Kennedy and The Conspirators

support: Anti Tank Nun

 

13.02.2013 – Spodek, Katowice, godz. 20.00

Otwarcie bram: godz. 18.30

Polecane

Share This