Słuchalność Trójki najniższa w historii


2020.08.18

opublikował:

Słuchalność Trójki najniższa w historii

Radiowa Trójka od początku roku zmaga się z kryzysem wizerunkowym będącym efektem roszad personalnych. Najpierw za współpracę podziękowano Annie Gacek, przez co w geście Solidarności z rozgłośnią pożegnał się Wojciech Mann, później była głośna sprawa usunięcia piosenki Kazika „Twój ból jest większy niż mój” z listy przebojów i idąca za nią lawina zwolnień i rezygnacji. Wiosną z anteną pożegnali się m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Metz, Piotr Stelmach, Piotr Kaczkowski, Agnieszka Szydłowska i inni. I choć część dziennikarzy i prezentów zdążyła już wrócić na Myśliwiecką, to słuchacze niekoniecznie.

Z opublikowanych przez Kantar Polska badań Radio Track uwzględniających słuchalność w okresie czerwiec-lipiec 2020 wynika, że Trójka ma najgorsze wyniki od początku istnienia badania. W wymienionych miesiącach rozgłośnia plasowała się na siódmym miejscu listy z wynikiem 4,1 procent. To spadek o 0,2 procenta w stosunku do i tak fatalnego wyniku 4,3 w okresie kwiecień-maj. Jeszcze na początku roku słuchalność Trójki wynosiła 5,3 procenta, co dawało stacji wówczas czwartą pozycję.

Liderem zestawienia jest RMF FM z imponującym wynikiem 29 procent. Na drugiej pozycji z niespełna 13 procentami plasuje się Radio Zet, podium zamyka Eska z wynikiem nieznacznie przekraczającym 7 procent.

Polecane


Share This