Słynny piłkarz #muremzabonusem


2020.01.06

opublikował:

Słynny piłkarz #muremzabonusem

fot. kadr z wideo

Artur Boruc, były bramkarz reprezentacji Polski dołączył do wielu raperów, którzy wstawili się za odsiadującym wyrok pięciu i pół roku więzienia Bonusem RPK. Na swoim Instagramie zamieścił zdjęcie Bonusa z dzieckiem z napisem Bezprawnym Osadzeniem Niewinnego Upadła Sprawiedliwość. Do zdjęcia Artur dodał opis:

– Została jeszcze chwila!!!

Oraz link do petycji do Prezydenta Andrzeja Dudy. Petycję podpisało blisko 60 tysięcy osób. Ma ona przekonać Prezydenta, by ten ułaskawił Bonusa RPK, że względu na liczne wątpliwości związane ze skazaniem Oliwiera przez Sąd Rejonowy w Warszawie.

– Szanowny Panie Prezydencie, my, niżej podpisani, zwracamy się z uprzejmą prośbą o skorzystanie z przysługującego Panu prawa łaski w trybie nadzwyczajnym i ułaskawienie Oliwiera Roszczyka poprzez warunkowe zawieszenie kary pozbawienia wolności orzeczonej wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy – Woli w Warszawie z dnia 20 lipca 2018r. za czyn określony w art. 56 ust. 1 i 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który uprawomocnił się decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie w dniu 20 maja 2019r.

Całemu procesowi Sądowemu wobec Oliwiera Roszczyka towarzyszyły liczne wątpliwości, a przede wszystkim fakt, iż materiał dowodowy sprowadzał się tylko i wyłącznie do zeznań de facto wyjaśnień ,,skruszonych przestępców”, którzy idąc na współpracę, pomówili Oliwiera Roszczyka o handel narkotykami – czytamy w tekście kierowanym do Prezydenta.

Petycję można podpisać TUTAJ.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Została jeszcze chwila!!! Link w bio🙏🏼 #muremzabonusem

Post udostępniony przez Artur Boruc (@arturboruc)

Polecane

Share This