Sokół i Ras w adaptacji poematu Doroty Masłowskiej (wideo)


2019.05.19

opublikował:

Sokół i Ras w adaptacji poematu Doroty Masłowskiej (wideo)

fot. P. Tarasewicz

Pisząc „Innych ludzi” Dorota Masłowska przyznała, że pierwotnie chciała, by był to album rapowy. Sama książka trafiła na rynek w formie stylizowanej na płytę CD. Teraz życzenie artystki w pewnym sensie się spełni, ponieważ jej dzieło zostanie zaadaptowane na spektakl, w którym pojawią się m.in. Sokół i Ras. Na ProstoTV trafił zwiastun produkcji.

„Inni ludzie” to spektakl TR Warszawa w reżyserii Grzegorza Jarzyny. Nad jego powstaniem pracował kolektyw twórców, wśród których znaleźli się m.in. aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści polskiej sceny hip-hopowej, graficy, animatorzy, artyści wizualni i twórcy wideo. „Inni ludzie” to teatralna adaptacja hip-hopowego poematu Doroty Masłowskiej pod tym samym tytułem. Jednym z bohaterów spektaklu jest muzyka. Dzięki rekomendacjom Sokoła i Rafała Grobela bity wyprodukowali DJ B i Bartek Kruczyński, muzykę i video na żywo miksuje DJ B. Dodatkowo, specjalnie na potrzeby pracy nad „Innymi ludźmi” Arek RAS Sitarz uczył aktorów rapu.

„Inni ludzie” to rzecz o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do tzw. Innych. To historia ludzi opętanych wizją wirtualnego szczęścia, opowiedziana trashowym językiem reklam, internetowych wpisów i medialnych doniesień, który zatruwa jak smog i blokuje autentyczną komunikację.

Spektakl będzie można zobaczyć jesienią. Wszelkie informacje na jego temat znajdziecie tutaj.

Polecane

Share This