Sokół ponownie z gośćmi


2018.07.25

opublikował:

Sokół ponownie z gośćmi

fot. P. Tarasewicz

Sokół był jedną z gwiazd, którą oglądaliśmy na scenie podczas tegorocznego cyklu H&M Music w Warszawie. Artysta dał niezapomniany koncert zagrany przy udziale licznych gości. Raperowi towarzyszyli wówczas m.in. ZIP Skład, Zipera, Marysia Starosta, Hades, Kosi i Ras. Teraz artysta szykuje się do kolejnego dużego występu, do udziału w którym ponownie zaprosił gości. 18 sierpnia Sokół pojawi się na organizowanym przez Alter Art Kraków Live Festivalu. – Ze mną na scenie Marysia, Zipera oraz Ras, a z Ponem zagramy także kilka klasyków z TPWC – poinformował na fanpage’u artysta.

Kraków Live Festival odbędzie się w dniach 17-18 sierpnia na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Pierwszego dnia na scenie pojawią się Kendrick Lamar, Die Antwoord, Unknown Mortal Orchestra i Daria Zawiałow, drugiego oprócz Sokoła będą to A$AP Rocky i Martin Garrix. W line-upie znajdują się ponadto Bass Astral x Igo, Jan-rapowanie, Kamp!, Mery Spolsky, ale dokładne dni ich występów poznamy wkrótce.

Sokół wspiera Bonusa RPK

Sokół jest jednym z artystów, którzy wspierają Bonusa RPK. Raper został w piątek skazany na pięć i pół roku pozbawienia wolności oraz obowiązek zwrócenia 450 tysięcy złotych, które miał rzekomo zarobić na sprzedaży narkotyków. Bonus deklaruje, że jest niewinny, a zeznania obciążającego go małego świadka koronnego nazywa pomówieniami. Przy okazji artysta zaapelował również do fanów, by nie ignorowali sprawy Bonusa, bo w przyszłości sami mogą stać się ofiarami pomówień.

– Dzisiaj znajduje się ktoś, kto pomawia Bonusa, jutro ktoś inny może pomówić Ciebie. Jeśli to zadziałało tam, to czemu ma nie zadziałać i tu? Można sobie wmawiać, że wizerunek Bonusa jest uliczny i kryminalny, że sam stawia się blisko pewnych sytuacji, prosząc się o problemy.

Można sobie gdybać i przypuszczać, ile w jego twórczości jest prawdy, a ile kreacji. Można mieć do tego różne nastawienie. Ja, choć dziś jestem już gdzie indziej, wywodzę się z tak zwanego „nurtu ulicznego”, podobnie jak Bonus, ale jest wielu raperów, artystów, słuchaczy i osób postronnych, które mają zupełnie inną historię i korzenie.

Może im się ta stylistyka, przekaz i sposób życia nie podobać, ale dziś wszyscy powinni stanąć murem za Bonusem, przeciwko systemowi, który pozwala skazać kogoś tylko na podstawie oświadczenia osoby trzeciej. Bo dopóki prokuratura i organy ścigania nie są w stanie udowodnić winy – obowiązuje zasada domniemania niewinności. Krótko mówiąc, każdy jest z zasady niewinny, dopóki nie udowodni się mu winy. To podstawowa wartość, która musi być gwarantowana konstytucyjnie i egzekwowana na każdej płaszczyźnie funkcjonowania państwa. Niezależnie czy chodzi o złe parkowanie, podatki, handel narkotykami czy działanie na szkodę państwa – komentował Sokół.

Polecane

Share This