Solowa płyta wokalisty grupy Dżem


2010.11.06

opublikował:

Solowa płyta wokalisty grupy Dżem

Ogniskiem zapalnym tego wydawnictwa jest akcja promocyjna rodzinnego miasta Maćka, Ostrowa Wielkopolskiego, które zaproponowało mu, aby w 2010 roku był „twarzą miasta” i na specjalnych banerach witał i żegnał wszystkich przyjezdnych. Ostrów Wielkopolski jest jednym ze sponsorów tego wydawnictwa.

Maciejowi w nagraniu towarzyszy zespół NIE-BO. Album „Ogień i Woda” realizowano w Meksyk Studio w Skawinie, oraz qFactory w Tarnowie, masteringiem zajął się Leszek Łuszcz (07 Studio).


Płyta zawierać będzie 11 kompozycji:

1. Moja Rozmowa (nowa wersja utworu z płyty „Czarno” z 1998 roku)

2. Czarno (nowa wersja utworu z płyty „Czarno” z 1998 roku)

3. Niewysłany list

4. Ogień I Woda

5. 7 Zdjęć

6. Viga (nowa wersja utworu z płyty „Czarno” z 1998 roku)

7. Komu Bije… (nowa wersja utworu z płyty „Czarno” z 1998 roku)

8. Czy To Widzisz? (utwór wydany wyłącznie na singlu w 2000, nowa wersja)

9. Karuzela (Kręcę się)

10. Stop

11. Popiół I Diament

12. Wolność

Teksty:

• 1-5 Krzysztof Feusette

• 6-9 Maciek Balcar

• 10 Michał Zabłocki

• 11 C.K.Norwid

• 12 Marek Grechuta


Skład zespołu:

• Maciek Balcar – wokal

• Krzysztof Flipper Krupa – instrumenty perkusyjne

• Robert Lubera – gitary

• Piotr Quentin Wojtanowski – bas, gitary, klawisze, realizacja, produkcja i mix

Gościnnie udział wzięli:

• Michał Jurkiewicz – skrzypce

• Michał Grymuza – gitary

Oficjalne BIO:

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej (2000 roku), autor tekstów, muzyk, kompozytor, aktor teatralny i filmowy.

Ma na koncie solową płytę pt. „Czarno”, która ukazała się w roku 1998, a wzięli w niej udział m.in. bracia Golcowie, Mateusz Pospieszalski, Janusz Yanina Iwański i Jose Torres. Album promowały 4 single I 2 teledyski (Czarno i Komu bije…). Wcześniej współpracował z zespołami Vicky Victim (metal) i Blues Forever z którym nagrał w 1995 materiał na płytę, nakręcił dwa teledyski (Gniew, Farmer), oraz występował na licznych festiwalach bluesowych w Polsce. Od wielu też lat przyjaźni się i współpracuje z zespołem Harlem, z którym m.in. w 2000 roku nagrał jako gościnny wokalista 5 utworów na płycie „Amulet” i nakręcił dwa teledyski (Wierzę w Siebie, Biegnę) promujące tę płytę.

W roku 1996 zagrał epizod w filmie historycznym, polsko-francuskiej produkcji, „Marion du Faouet”. W 1999 roku reżyser Roland Rowiński powierzył mu rolę w spektaklu Teatrze Telewizji pt. „Gorący Oddech Pustyni” wg Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. W tym samym roku nagrał kolędy na płycie, którą wymyślił i realizował Jerzy Grunwald. Teledyski do kolęd kręcone były w Izraelu dla II programu TVP. Już rok później (2000) zaproszony został przez Teatr Rozrywki w Chorzowie do roli Jesusa w słynnej rock-operze „Jesus Christ Superstar”, która to okazała się ogromnym sukcesem i jest grana do dziś. W 2002 użyczył głosu „Mustangowi z Dzikiej Doliny” (Dreamworks), gdzie wcielił się w rolę zarówno narratora historii (org. Matt Damon), jak i wykonawcy polskojęzycznych wersji piosenek do filmu (autorstwa Briana Adamsa). W 2005 zagrał postać Indianera w filmie Jana Kidawy-Błońskiego „Skazany na Bluesa”.

Występował na licznych imprezach i festiwalach, m.in. na 50-leciu Łódzkiej Szkoły Filmowej (1998, ze Zbigniewem Nahornym), w 1999 i 2008 na Jazzie nad Odrą, w 1998 I 2000 na festiwalu w Opolu w konkursie premier, wykonywał tam również w koncercie galowym utwór Czesława Niemena „Pod Papugami” z którym ponownie wystąpił na Wiktorach 99.

Wokalista roku 2004 wg czytelników „Twojego Bluesa”.

Jako wokalista grupy Dżem nagrał dwie płyty studyjne („2004” i „Muzo”); a także dwie płyty koncertowe („Pamięci Pawła Bergera” i 7-płytowy bo z okazji 30-lecia zespołu Dżem „30 urodziny”). Wraz z zespołem Dżem nieustannie koncertuje.

Polecane

Share This