Spinache: „Rap leci na twarz, poprzeczkę trzeba podnieść”


2019.12.17

opublikował:

Spinache: „Rap leci na twarz, poprzeczkę trzeba podnieść”

Najnowszy album Spinache „799919” to unikalny projekt, na którym artysta połączył swoje niepublikowane instrumentale stworzone w 1999 roku, z rapem nagranym w 2019.

Wyjątkowości dodaje fakt, że gościnnie na płycie pojawia się Bartłomiej Serafiński/Cezet, z którym Spinache budował fundamenty dzisiejszej rapowej sceny i od 1996 nagrywał jako Thinkadelic, a później w ramach formacji Obóz TA.

Dziś publikujemy wideo do pierwszego wspólnego utworu od ponad 12 lat.

Oprócz Cezeta w „FIN” udział wziął Dj Flip, który dopełnił całość skreczami. Tytuł jest nawiązaniem do filmowych napisów końcowych oraz do okładki legalnego debiutu Thinkadelic „Lek”. Artyści poruszają w utworze temat naszego miejsca, domu, ziemi i katastrofy klimatycznej.

„799919” jest hołdem dla złotej ery hip-hopu, ukłonem w stronę ludzi, miejsc, wydarzeń, wszystkiego, co inspirowało mnie na początku mojej drogi. W 2019 nagrywam wspólnie ze sobą z 1999, dołącza do tego Cezet i Flip. Młody Spin na pewno się cieszy, ja jestem szczęśliwy, że spotkaliśmy się z Bartkiem i daliśmy Wam coś świeżego od Thinkadelic – komentuje Spinache.

Polecane

Share This