Sprawdź najnowszy singiel Billie Eilish


2020.11.12

opublikował:

Sprawdź najnowszy singiel Billie Eilish

Pięciokrotna laureatka Grammy Billie Eilish prezentuje swój najnowszy singiel, utwór zatytułowany „Therefore I Am”. Do piosenki powstał klip wyreżyserowany przez 18-letnią gwiazdę. Zdjęcia odbyły się w pustym Glendale Galleria – centrum handlowym, które miało dla Billie niezwykłe znaczenie we wczesnym okresie nastoletnim.

Premiera „Therefore I Am” ukazuje się po kilku miesiącach pisania, nagrywania oraz aktywnego zaangażowania w sprawy społeczne oraz polityczne – Billie Eilish była gwiazdą Democratic National Committee, gdzie wykonała singiel „my future”. W październiku 2020 odbył się również wyjątkowy internetowy koncert artystki – „WHERE DO WE GO? THE LIVESTREAM”. Eilish i jej ekipa zrealizowali widowisko z wykorzystaniem technologii XR. Fani z całego świata mieli okazję do wkroczenia w świat wykreowany przez idolkę.

Oficjalny klip do „Therefore I Am” miał swoją premierę w MTV Live, MTVU oraz na billboardzie Viacom na Times Square w Nowym Jorku.

W niedzielę, 22 listopada, odbędzie się premiera „Therefore I Am” na żywo – Billie Eilish wykona singiel w trakcie ceremonii American Music Awards. Gwiazda jest nominowana w dwóch kategoriach: Ulubiony artysta – rock alternatywny oraz Ulubiony artysta w mediach społecznościowych. 10 grudnia Eilish wystąpi na iHeartRadio’s Jingle Ball 2020.

W lutym 2021 na Apple TV+ odbędzie się premiera wyczekiwanego dokumentu „Billie Eilish: The World’s A Little Blurry” w reżyserii R.J. Cutlera.

Billie Eilish wydała swój przełomowy debiut „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” w 2019. Na 62. ceremonii rozdania Grammy zdobyła pięć statuetek: Najlepszy nowy artysta, Album roku, Nagranie roku, Piosenka roku, Najlepszy album popowy wokalny. Eilish wystąpiła w trakcie 92. ceremonii wręczenia Oscarów, prezentując utwór „Yesterday” The Beatles. 18-latka nagrała również utwór do nowej odsłony filmu o Jamesie Bondzie – „No Time To Die”.

Przypomnijmy, że w tym roku Billie opublikowała takie numery jak m.in. „everything i wanted” czy „xanny”. Wraz z bratem napisała tez piosenkę przewodnią do najnowszego odcinka przygód Agenta 007.

Hans Zimmer udzielił wywiadu, w którym przyznał, że mocno obstawał przy tym, aby to piosenka stworzona przez Finneasa i Biilie była tą, która promowała będzie najnowszy film o Bondzie. Kompozytor stwierdził, że produkcja filmu nie była tak bardzo przekonana jak on do tego wyboru. Twierdzili, że Hans popełnia błąd, bo numer „No Time To Die” został napisany przez rodzeństwo, zanim w ogóle obejrzeli film.

– Popełniasz błąd. Oni nie widzieli jeszcze filmu, nie wiedzą o czym jest – wsadź ich w samolot i sprowadź tutaj – słyszałem – przyznaje kompozytor.

Moim zdaniem jednak ten utwór był tak oszczędny, tak osobisty i znakomicie zaśpiewany, że wiedziałem, że to jest to – mówi Zimmer. Ciągle nalegałem, żeby to oni dostali tę pracę, bo uważałem, że tematy przewodnie Bonda zawsze pisali artyści, którzy wnosili do nich swój własny, silny styl i byli bardzo zaangażowani w te pracę. Ta piosenka to miała – mówi Hans.

Przypomnijmy, że premiera „No Time To Die” odbyła się w lutym. Premiera kinowa filmu została przeniesiona na kwiecień 2021 roku.

Polecane

Share This