Startuje Przystanek Woodstock 2012


2012.07.31

opublikował:

Startuje Przystanek Woodstock 2012

IDEA

Przystanek Woodstock to ogromny letni Festiwal muzyczny organizowany na przełomie lipca i sierpnia w Polsce, w Kostrzynie nad Odrą.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. Pierwszy festiwal odbył się w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim.

 

MUZYKA

Na każdym Przystanku Woodstock występuje kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata. Grają oni na dużej i małej scenie (zwanej folkową). Od 15 lat Fundacja organizuje przesłuchanie chętnych zespołów, które chcą zaprezentować się przed ogromną publicznością. W związku z tym każda kapela (zarówno ta znana jak i debiutująca), może wysłać swoją płytę do Fabryki Zespołów (od roku 2009 zajmującej się rekrutacją zespołów na Przystanek Woodstock).

 

Do tej pory na Przystanku Woodstock zagrały między innymi takie grupy:

Polska: Hey, Dżem, Voo Voo, Pidżama Porno, T.Love, Raz Dwa Trzy, Sweet Noise, KSU, Armia, Dezerter, Indios Bravos, Habakuk, Leszek Możdżer, Farben Lehre, Kobranocka, Lao Che, Vader, Hunter, Apteka, Łąki Łan i Projekt Republika.

Świat: Guano Apes, Die Toten Hosen, Kiling Joke, The Stranglers, Clawfinger, Kreator, Beatsteaks, Zion Train, Twinkle Brothers, Zebrahead, H-Blockx, Skindred, Jahcoustix Dog Eat Dog, Airbourne, Gentleman & The Evolution, Helloween czy The Prodigy.

PIENIĄDZE

Pieniądze, dzięki którym organizowany jest Przystanek Woodstock, pozyskiwane są dzięki sponsorom i środkom uzyskanym w ciągu całego roku. Oznacza to, że środki zbierane w ramach styczniowej kwesty są w całości przeznaczane na realizację tematu Finału, czyli zakup sprzętu medycznego.

 

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwa na Przystanku Woodstock pilnuje Pokojowy Patrol – grupa wolontariuszy, która informuje, doradza i pomaga. Na przystanku obecna jest także profesjonalna ochrona (Niebieski Patrol) oraz policjanci, którzy zajmują się przypadkami łamania prawa.

Przystanek Woodstock to jedno z bezpieczniejszych miejsc w Polsce. Masa różnych ludzi spotyka się ze sobą, mieszka w jednym miejscu, razem się bawi. Przy tak ogromnej publiczności fenomenem jest tak niewielka ilość zgłoszeń dotyczących agresji.

KILKA PRAKTYCZNYCH PORAD

Ważne oraz przydatne informacje dla każdego kto wybiera się na Przystanek Woodstock, jeśli właśnie się pakujesz i zastanawiasz się co ze sobą zabrać, co już jest na miejscu oraz jak właściwie wygląda cała organizacja pola koniecznie to przeczytaj.

 

Wjazd na pole

Jeśli postanowisz dotrzeć na Woodstock samochodem pamiętaj, że na pole wjechać możesz tylko do końca 31 lipca. Może się to jednak zmienić jeśli pole zapełni się wcześniej- będziemy donosić o wszelkich zmianach. Opuścić pole będzie można dopiero 5 sierpnia, a podczas trwania całego Festiwalu obowiązuje absolutny zakaz poruszania się po polu pojazdami zmechanizowanymi.

Jeśli zabraknie już miejsca na polu dla twojego samochodu pamiętaj, że możesz zaparkować go na którymś z parkingów poza terenem Festiwalu.

 

Zasady bezpieczeństwa

Pakując się na Woodstock koniecznie zabierz ze sobą:

-nakrycie głowy

-filtr przeciwsłoneczny

-podstawową apteczkę (plastry, woda utleniona, żel na poparzenia, żel na ugryzienia komarów itp.)

-dowód osobisty, jeśli go nie posiadasz zapisz gdzieś swój numer PESEL- będzie niezbędny, jeśli będziesz potrzebował pomocy medycznej

-jeśli jesteś przewlekle chory koniecznie zabierz ze sobą leki, które przyjmujesz i powiadom znajomych o swojej chorobie. W razie gdyby coś Ci się stało będą w stanie podać tę informację Pokojowemu Patrolowi

Gdy już dojedziesz na woodstockowe pole pamiętaj by przestrzegać regulaminu obowiązującego na Przystanku. Dbaj o siebie i o i innych: pij dużo wody, zwracaj uwagę na tych, którzy długo odsypiają nocne koncerty (namiot rozbity w pełnym słońcu nie jest dobrym miejscem do wypoczynku), jeśli widzisz jadącą karetkę lub quad nie zastawiaj drogi, a jeśli możesz pomóż usunąć z drogi innych.

Ważny dla nas jest każdy sygnał, że na polu dzieje się coś nie tak, dlatego jeśli zobaczysz coś co Cię zaniepokoi koniecznie zgłoś to do kogoś z Pokojowego Patrolu.

 

Zamknięta przestrzeń powietrzna

Ze względów bezpieczeństwa przestrzeń powietrzna nad woodstockowym polem zostaje zamknięta, nie będzie można więc poruszać się paralotniami, samolotami, balonami oraz innymi machinami latającymi.

 

Darmowe pole

Dla tych, dla których tegoroczny Woodstock nie jest pierwszym oczywiste jest, że pole festiwalowe jest całkowicie bezpłatne. Mam więc zaszczyt poinformować pierwszorocznych, że wchodzicie na pole, rozbijacie namiot i to wszystko, już możecie się bawić :).

Dla osób, którym zależy na polu ogrodzonym, strzeżonym całodobowo, z dostępem do prądu i ciepłej wody na Przystanku Woodstock już kolejny rok stanął Toi camp. Cena za jeden dzień dla jednej osoby wynosi 30 zł.

 

Elementy infrastruktury

Woodstock to małe miasteczko, na którym znajduje się wszystko co do życia niezbędne. Każdemu do szczęścia najbardziej potrzebne jest jedzenie. W tym roku wioskę gastronomiczną zaopatruje firma Olewnik, w której menu znalazły się m.in. 40 cm kiełba w bułce, pun’kebab czy rockowy schabowy. Jeśli ktoś jednak ma ochotę sam sobie coś upichcić powinien niezwłocznie udać się do sklepu Lidl, który gościmy na polu już drugi rok. Piwem, które sponsoruje Przystanek Woodstock, jest Carlsberg. Złocisty trunek lany lub w specjalnych woodstockowych puszkach kupić można w wiosce piwnej, niedaleko której stoi boisko oraz strefa olimpijska. Nieopodal zielonych parasoli Carlsberga stoi fioletowy namiot Playa, który przygotował specjalną ofertę dla woodstockowiczów. Choć niektórzy mówią, że pieniądze szczęścia nie dają, to jednak trudno byłoby bez nich żyć, dlatego na Woodstocku powstają namioty i bankomaty Banku Pekao, który specjalnie na Festiwal stworzył Woodstockowe zbliżeniowe karty Paypass.

 

Internet

Play oprócz czterech dni darmowych rozmów do wszystkich sieci przygotował dla woodstockowiczów,także gadżety, strefę ładowania telefonów oraz Wi-fi, które obejmuje cały teren Przystanku. Dzięki temu będziesz mógł być w stałym kontakcie ze światem, pamiętaj by oprócz lajkowania naszych wpisów na facebooku, pisać do znajomych i rodziców, o tym że jesteś bezpieczny i że dobrze się bawisz.

Niech żyje wolny Internet!

KONCERTY:

Czwartek:

15.00 – Vavamuffin

16.10 – THePetebox

17.10 – Carrantuohill & Goście

18.20 – Happysad

19.40 – Hardcore Superstar

21.00 – Ministry

22.30 – Damian „Jr Gong” Marley

00.00 – AntiFlag

01.20 – The Qemists

Piątek:

15:00 – Deriglasoff

16.00 – Bethel

17.00 – The Analogs

18.05 – Poparzeni Kawą Trzy

19.20 – Piotr Bukartyk

20.30 – Gooral

21.40 – Machine Head

23.10 – Asian Dub Foundation

00.40 – Luxtorpeda

02.00 – Shantel

Sobota:

15.00 – Hope

15.55 – Eris Is My Homegirl

16.45 – Plan

17.45 – Dubioza Kolektiv

18.50 – Elektryczne Gitary

20.10 – In Extremo

21.30 – The Darkness

23.00 – Sabaton

00.30 – My Riot

01.40 – Zakończenie festiwalu

Program Małej Sceny, Sceny Pokojowej Wioski Krishny oraz plan spotkań w ramach Akademii Sztuk Przepięknych znajdziecie na stronach wosp.org.pl

MUZYCZNA STREFA FABRYKI ZESPOŁÓW:

Muzyczna Strefa Fabryki Zespołów, to miejsce przygotowane z myślą o zespołach muzycznych, ich fanach oraz menadżerach. Warsztaty dla muzyków i menedżerów muzycznych, spotkania z zespołami, które wystąpiły na Przystanku Woodstock dzięki Eliminacjom, a także konkursy na najszybszego perkusistę, czy gitarzystę.  W Muzycznej Strefie Fabryki Zespołów będą także powstawały zdjęcia do najnowszego teledysku My Riot „Godność 2011”. Ponadto Fabryka Zespołów będzie informować o rozpoczynających się Eliminacjach do XIX Przystanku Woodstock, a także Banku Zespołów WOŚP, który łączyć będzie kapele ze sztabami w czasie XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

PROGRAM:

Czwartek

10.30 – 15.00 Warsztaty dla zespołów i menadżerów muzycznych

10.30 Muzyka i tekst – spotkanie z Piotrem Bukartykiem

11.30 Nagranie płyty, promocja i współpraca z wytwórniami – spotkanie z Andrzejem Puczyńskim (Izabelin Studio, ZPAV)

12.30 Rola menadżera – spotkanie z KnowBOX.pl

13.00 Rynek muzyczny oczami muzyka – spotkanie z Kamilem Bednarkiem i Wojtkiem Wojdą (Farben Lehre)

14.00 Młody zespół muzyczny a współczesne media – spotkanie z przedstawicielami mediów, m.in.: Artur Rawicz (cgm.pl), Tomasz Kasprzyk (Antyradio)

16.00 – 18.00 Spotkania z muzykami

16.00 Lemko Tower

17.00 Glaca/My Riot

Piątek

13.00 – 20.00 Spotkania z muzykami

13.00 Luxtorpeda

15.00 Poparzeni Kawą Trzy

16.00 Gooral

17.00 Deriglasoff

18.00 Bethel

19.00 Back To The Ocean

Sobota

12.00 – 20.30 Spotkania z muzykami

12.00 Papa Musta

13.00 Kabanos

14.00 Zgredybillies

15.00 Rust

16.00 Ludzie Mili

17.00 Hope

18.00 Eris Is My Homegirl

19.00 Marika & Spokoarmia

20.00 Plan

KONKURSY: codziennie w godz. 10-20

– najszybszy perkusista, najszybszy gitarzysta Przystanku Woodstock

Muzyczna Strefa Fabryki Zespołów będzie mieściła się na wzgórzu naprzeciwko małej sceny Przystanku Woodstock.

Polecane

Share This