Steve Harris zdradza, dlaczego warto być na czerwcowych koncertach Iron Maiden


2023.05.24

opublikował:

Steve Harris zdradza, dlaczego warto być na czerwcowych koncertach Iron Maiden

fot. John McMurtrie / mat. pras.

Do polskich koncertów Iron Maiden pozostały już jedynie trzy tygodnie. 13 i 14 czerwca Brytyjczycy wystąpią w Tauron Arenie Kraków w ramach The Future Past Tour. Zespół wykona utwory z najnowszego albumu „Senjutsu”, nie zabraknie utworów z kultowej płyty „Somewhere In Time” z 1986 roku i innych klasycznych kawałków.

Gościem specjalnym podczas obu koncertów będzie zespół The Raven Age.

Pierwszy koncert trasy odbędzie się już w najbliższą niedzielę w stolicy Słowenii Lublanie. Basista Steve Harris zdradza, dlaczego zobaczyć show przygotowany przez zespół.

Po wydaniu naszego ostatniego albumu „Senjutsu” uaktualniliśmy nieco trasę Legacy of the Beast Tour, otwierając występ pierwszymi trzema utworami z tego albumu, w scenerii japońskiego pałacu. Ponieważ nie ma sensu powtarzać tego podczas trasy z albumem „Senjutsu”, pomyśleliśmy o innych opcjach i zdecydowaliśmy się na powrót do „Somewhere In Time”, ponieważ nie była ona uwzględniona w różnych historycznych trasach, które graliśmy przez lata. Były one oparte na naszych nagraniach z koncertów z lat 80., a niestety nie nakręciliśmy tej trasy (wina menadżera!). Przez lata mieliśmy mnóstwo próśb od fanów o utwory z tej płyty, więc teraz zamierzamy je zagrać, plus oczywiście kilka innych, które wiemy, że wam się spodobają. Będzie to również szczególnie satysfakcjonujące, że w końcu będziemy mogli zagrać niektóre z bardziej epickich utworów z „Senjutsu”, długo musieliśmy na to czekać! 2023 rok to będzie ekscytujący czas i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć wszystkich fanów w Polsce i w całej Europie – komentuje artysta.

Kilka słów ma do dodania także wieloletni manager grupy Rod Smallwood. – To połączenie dwóch albumów w naszym odczuciu jest bardzo ekscytujące. Wiemy, że fani chcą usłyszeć te epickie kawałki ze „Senjutsu” po raz pierwszy na żywo i pomyśleliśmy, że łącząc je z tak ikonicznym albumem, jak „Somewhere In Time”, stworzy to kolejną naprawdę wyjątkową trasę dla starych i nowych fanów! Oczywiście w przypadku trasy promującej nowy album w Europie wrócimy w dużej mierze do względnej intymności aren i wiemy, że fani również będą z tego powodu bardzo zadowoleni – zapewnia.

Bilety na oba koncerty są jeszcze dostępne na stronie organizatora – agencji Live Nation Polska.

Polecane

Share This