Steve Lukather zagra jednak w Progresji


2013.03.24

opublikował:

Steve Lukather zagra jednak w Progresji

Metal Mind Productions informuje, że kwietniowy koncert Steve`a Lukathera został przeniesiony do Klubu Progresja. Zakupione bilety zachowują swoją ważność, a Klub Stodoła nadal będzie prowadził ich sprzedaż. Artysta przyjedzie do Polski w ramach trasy promującej jego ósmy solowy album „Transitions”. Poza pracą z grupą Toto, z którą zdobył największą popularność i karierą solową, Lukather jest także muzykiem sesyjnym,  zaaranżował, skomponował i nagrał ponad 800 albumów, które wdarły się na szczyty światowych list przebojów. Steve Lukather był dwunastokrotnie nominowany do Nagrody Grammy a statuetkę otrzymał aż 5 razy.

Metal Mind Productions

Poleca

Steve Lukather

9.04.2013r. Warszawa, Klub Progresja

Godzina 20.00

Ceny biletów:

90 zł w przedsprzedaży

100 zł w dniu koncertu

Steve Lukather urodził się w Los Angeles 21 października 1957 roku. Zanim w wieku 7 lat otrzymał od ojca gitarę akustyczną i egzemplarz płyty “Meet the Beatles”, uczył się gry na perkusji i klawiszach. Ale to gitara i album zespołu The Beatles odmieniły jego życie. „Dźwięk gitary zawładnął moją duszą, jeśli można tak to nazwać. Wiedziałem, że to jest właśnie to co chcę w życiu robić. Pamiętam jak George Harrison grał solo w nagraniu „I saw her standing” – dźwięki gitary poruszyły dogłębnie każdy mój nerw” – tak w 1993 wspominał muzyczne początki Lukather.

Swój pierwszy zespół, English Muffin, Steve sformował w siódmej klasie szkoły podstawowej. W jego skład weszli gitarzysta / basista Ron Sarian. Kevin MacKenzy i młodszy brat Rona, Donny Sarian (perkusja). I w tym właśnie składzie Lukather nagrał w 1970 roku swój płytowy debiut – singel zawierający 2 autorskie piosenki. W szkole średniej Lukather poznał Davida Paicha i braci Porcaro (Jeffa, Steve`a, i Mike`a), późniejszych członków zespołu Toto. Lukather, który do tej pory był muzycznym samoukiem zaczął brać lekcje gry na gitarze u Jimmy’ego Wyble’a, który rozwinął muzyczne horyzonty Lukathera. I to właśnie w tym okresie Steve podjął decyzję o zostaniu muzykiem sesyjnym, a ta decyzja w dalszych latach zaowocowała współpracą z najznakomitszymi muzykami świata jak choćby Aretha Franklin, Michael Jackson, Don Henley, Diana Ross, Lionel Richie, Cher czy Eric Clapton.

Muzycznym przewodnikiem Lukathera został Jeff Porcaro, perkusista zespołu Steely Dan. Po sukcesie płyty i tournée zespołu Boz Scaggs, w którym wówczas udzielał się Lukather, Paich i Porcaro zaprosili Steve`a do formującej się w 1976 roku grupy Toto. Oprócz Lukathera, do grupy dołączyli również Bobby Kimball, David Hungate i Steve Porcaro. I to właśnie zespołem Toto Steve Lukather zyskał największy rozgłos.

W ubiegłym roku Steve Lukather gościł w Polsce promując swój album „All`s well that ends well”. W kwietniu będziemy mogli na żywo usłyszeć utwory z nowego solowego krążka Lukather’a.

Polecane

Share This