StreetDance 2 Bruk Road Tour


2012.04.26

opublikował:

StreetDance 2 Bruk Road Tour

StreetDance 2 Bruk Road Tour to trasa zapowiadająca 8 edycję największego polskiego festiwalu kultury ulicznej – Bruk 2012. W ramach 7 imprez w 7 miastach odbędą się koncerty finalistów programu „Must Be The Music” – grupy Bruk Braders, warsztaty z tańca i beatboxu, preeliminacje zawodów Bruk European Challenge 2012 oraz klubowe imprezy z udziałem najlepszych Djów. Impreza organizowana jest we współpracy z Monolith Films – dystrybutorem tanecznego hitu filmowego „StreetDance 2 3D”.

Przedsmak festiwalowych emocji poczuć będzie można w Szczecinie, Cieszynie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku i Lublinie. Imprezy obfitować będą w beatbox na najwyższym poziomie, emocjonujące pojedynki taneczne oraz najlepszą czarną muzykę. Gwiazdami trasy będą m.in.: Blady Kris, Dharni z Singapuru i Roxorloops z Belgii (beatboxerzy tworzący formację Bruk Braders), Ania „YouYa” Jujka, Ula „Afro” Fryc, Aneta Gąsiewicz i b-boy Bartazz (brukowi instruktorzy tańca), a także Dje – Kostek, Ostasz oraz War.

Bruk Braders poznali się wiele lat temu podczas światowych imprez związanych z beatboxem, jednak ich artystyczna kooperacja zapoczątkowana została podczas prac nad spektaklem „Fuzja Styli” w ramach Bruk Festivalu 2010. To tam trzech mistrzów beatboxu postanowiło stworzyć razem nową markę, której siła polegać miała na kompilacji trzech wyjątkowych, lecz jednocześnie odmiennych osobowości. Co roku uczestniczą oni w Bruk Festivalu jako nauczyciele i mentorzy nowego pokolenia beatboxerów. W skład Bruk Braders wchodzą: Blady Kris (Polska), Zede (Szwajcaria), Roxorloops (Belgia), Dharni (Singapur) oraz Pejot (Polska). Podczas Bruk Braders 2012 Tour w ramach StreetDance 2 Bruk Road Tour usłyszeć będzie można premierowy materiał formacji – po raz pierwszy od ich występu w programie „Must Be The Music”, w którym zawładnęli sercami publiczności dochodząc do finału i ostatecznie zajmując 4 miejsce.

Bruk European Challenge to otwarte zawody dla najlepszych tancerzy breakdance i hip-hop, DJów oraz beatboxerów w Europie w trakcie pierwszych dwóch edycji European Challenge (2010; 2011) impreza gościła uczestników pochodzących z całego świata. Wśród nich pojawili się m.in.: Squadron (USA), Top 9 (Rosja), South Bboy Front (Ukraina), Hustle Kidz (Holania), South Bboy Front (Ukraina), Ghost Crew (Szwecja), Zames Crew (Rosja), Hunters Crew (Białoruś), Knockout Gang (Polska), Lajony Kingz (Polska), Funky Masons (Polska). Pula nagród co roku wynosi kilka tysięcy Euro. Podczas StreetDance 2 Bruk Road Tour zawodnicy będą mieli okazję do zdobycia dzikiej karty do Finałów zawodów w poszczególnych kategoriach.

StreetDance 2 to druga część rewelacyjnego hitu tanecznego. Ogniste połączenie latynoskich rytmów z niesamowitymi umiejętnościami ulicznych tancerzy na parkietach od zmysłowego Paryża aż po gorącą Ibizę! Niezwykle ambitny i utalentowany Ash po niezbyt udanym występie tanecznym zostaje wyśmiany przez amerykańską grupę Invincible. Chłopak jednak nie poddaje się tak łatwo i wspólnie z nowopoznanym Eddim wyruszają w podróż po Europie w poszukiwaniu najlepszych tancerzy. Ich celem jest stworzenie grupy, która pozwoli im pokonać rywali. Brakującym ogniwem nowej grupy okazuje się być zdolna i niezwykle seksowna Eva. Jej gorący latynoski temperament i taneczne umiejętności dadzą Ashowi siłę, aby stanąć do ponownego pojedynku przeciwko dawnemu przeciwnikowi – grupie Invincible. W roli głównej określana mianem „Królowej Hip-Hopu” – Sofia Boutella.  „Streetdance 2 3D” to powrót ulubieńców z pierwszej części, wraz z nimi George’a Sampsona. Dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

Bruk Festival jest wielkim przeglądem aktywności twórczej młodych ludzi reprezentujących szeroko rozumianą kulturę miejską, znaną na świecie jako urban culture. Wydarzenie jest jedyną w Polsce imprezą reprezentującą kulturę uliczną na tak wielu płaszczyznach jej działalności. Bruk Festival to także niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć na żywo gwiazdy ulicznej muzyki, teatru, tańca, graffiti oraz szlifować umiejętności pod ich okiem. Pierwsza edycja Bruk Festivalu, która miała miejsce latem 2005 roku, była sukcesem i udowodniła, że wydarzenia tego typu są w Polsce niezwykle potrzebne. Angażując masowo młodzież w atrakcyjne działania artystyczne i rozrywkę, Bruk Festival pokazuje pozytywny wzorzec i przykład, że miejska przestrzeń może być dla młodzieży miejscem uprawiania teatru, muzyki, sztuki i sportu – bez agresji i przemocy.

Tegoroczna, 8 już edycja Bruk Festival będzie wyjątkowa pod wieloma względami, a co najważniejsze na trwałe zapisze się w grafiku europejskich wydarzeń powiązanych z rozwojem pasji młodych ludzi, takich jak: DJing, Beatbox, Breakdance, ale także sztuka filmowa i szeroko pojęte zastosowanie nowoczesnej technologii w rozwoju pasji młodzieży z Polski i Europy. (…) Bruk zgromadzi w tym roku najznamienitszych muzyków i tancerzy, gwiazdy światowego formatu szeroko pojętej sztuki ulicznej, będzie obfitował w szereg niespodzianek i postara się dotrzeć do każdego młodego człowieka, starającego się rozwijać swe talenty i pasje w Polsce i za granicą.” – Piotr Ostaszewski, dyrektor Bruk Festival.

Więcej informacji na stronie http://www.brukfestival.pl.


StreetDance 2 Bruk Road Tour w Warszawie27.04 – Warszawa  – impreza – klub Piwnica pod Harendą, ul. Krakowskie Przedmieście 4/6

27.04 – Warszawa – warsztaty taneczne – Studio Tańca Step Dealers, ul. Miedziana 11

Koncert i Afterparty [klub Piwnica pod Harendą 27.04]:

Koncert Bruk Braders (Roxorloops, Dharni, Blady Kris)

Afterparty: Total Mash-Up Superheroes (DJ Kostek, DJ Ostasz, Jacek Kaczyński)

Start imprezy: 21:00

Bilety: do godz. 22.00 – 10 zł / po godz. 22.00 – 15 zł


Preeliminacje Bruk European Challenge w kategoriach beatbox, dancehall, hip-hop oraz breakdance [klub Piwnica pod Harendą 27.04]:

Rejestracja: 18.00

Start zawodów: 20.30

Warsztaty beatbox [klub Piwnica pod Harendą 27.04]:

Prowadzenie: Dharni, Blady Kris, Roxorloops

Cena: 20 zł

Start: 16.00

Warsztaty dancehall [Studio Tańca Step Dealers 29.04]:

Prowadzenie: Ula „Afro” Fryc

Cena: 20 zł

Start: 16.30

Warsztaty hip-hop [Studio Tańca Step Dealers 29.04]:

Prowadzenie: Ania „YouYa” Jujka

Cena: 20 zł

Start: 17.35

Warsztaty breakdance [Studio Tańca Step Dealers 29.04]:

Prowadzenie: bboy Bartazz

Cena: 20 zł

Start: 18.40


StreetDance 2 Bruk Road Tour w Gdańsku

28.04 – Gdańsk – klub V Club, ul. Jaśkowa Dolina 14Koncert Bruk Braders (Roxorloops, Dharni, Blady Kris)

Afterparty: Total Mash-Up (DJ Kostek, DJ Ostasz)

Start imprezy: 21:00

Bilety: do godz. 22.00 – 10 zł / po godz. 22.00 – 15 zł

Preeliminacje Bruk European Challenge w kategoriach beatbox i dancehall

Rejestracja: 18.00

Start zawodów: 20.00

Jury taniec:

Ula „Afro” Fryc, Zofia Styn Smu, Aneta GąsiewiczJury beatbox:

Bruk Braders

Warsztaty beatbox z Bruk Braders (Roxorloops, Dharni, Blady Kris)

Warsztaty dancehall z Ulą „Afro” Fryc

Warsztaty high heels z Anetą Gąsiewicz

Cena: 20 zł

Start: 16.00

Polecane

Share This