Stromae wraca z nową płytą „Multitude”


2022.03.05

opublikował:

Stromae wraca z nową płytą „Multitude”

Stromae, belgijski wokalista, autor, producent, projektant i reżyser, w końcu wydał swój trzeci długogrający album – „Multitude”. Na składającą się z 12 utworów płytę trafiły znane już „Santé” i „L’enfer” oraz najnowszy singiel „Fils De Joie”.

„Multitude” ukazuje się po kilkuletniej przerwie. W tym czasie Belg ustatkował się, zaczął prowadzić spokojniejsze, bardziej uporządkowane życie blisko rodziny i ponownie odnalazł radość z pracy, znajdując nowe źródła inspiracji.

Pracując nad „Multitude”, Stromae postawił się w sytuacji różnych postaci i tak „La Solassitude” oraz „Mon Amour” opowiedziane są z perspektywy nietrwałego w uczuciach mężczyzny, „Fils de Joie” to historia syna prostytutki, a bohaterowie „Pas Vraiment” to niedopasowana para. W „Mauvaise Journée” i „L’Enfer” mamy do czynienia z pogrążonymi w depresji protagonistami, natomiast w „Santé” z „niewidzialnymi” ludźmi. „Déclaration” z kolei opowiada o cierpiących kobietach.

„Multitude” to okno na świat, na ludzi i te rzadkie chwile wspólnoty oraz dzielenia się przyjemnościami. Alchemia przeciwności, ukształtowana przez chęć składania świadectwa, bez oceniania czy pogardy dla kondycji ludzkiej w całej swej różnorodności. To także potrzeba zgłębienia życia innych i samych siebie. Na „Multitude” Stromae próbuje poznać świat, nie odcinając się jednak od swych korzeni.

Po serii wyprzedanych koncertów, w tym w prestiżowym Madison Square Garden w Nowym Jorku, urodzony w Belgii artysta, autor piosenek, producent, designer i reżyser zrobił sobie 8-letnią przerwę od muzyki. W tym czasie skupił się na rozmaitych kreatywnych przedsięwzięciach, jak chociażby kręceniu teledysków dla takich gwiazd, jak Dua Lipa („IDGAF”) i Billie Eilish („Hostage”) czy tworzeniu kapsułowej kolekcji dla Mosaert we współpracy z Coralie Barbier i Lukiem Van Haverem.

W październiku 2021 roku Stromae zaskoczył fanów nowym singlem „Santé”, który zgromadził już ponad 100 milionów odsłuchów i 23 miliony odsłon na YouTube.

W styczniu artysta zaprezentował kolejny singiel „L’enfer” („Piekło” – fr.), będący swoistym talizmanem przeciwko najmroczniejszym myślom. W utworze Stromae zgrabnie żongluje kontrastami, by przedstawić intymną opowieść o depresji i myślach samobójczych. Teledysk do piosenki wyreżyserowali Julien Soulier, Luc Van Haver, Coralie Barbier i sam Stromae.

Lista utworów „Multitude”:

1. Invaincu
2. Santé
3. La solassitude
4. Fils de joie
5. L’enfer
6. C’est que du bonheur
7. Pas vraiment
8. Riez
9. Mon amour
10. Déclaration
11. Mauvaise journée
12. Bonne journée

Promując nadchodzący albumu „Multitude”, Stromae wyruszy w trasę, w ramach której w sierpniu 2022 roku wystąpi w Parku Śląskim na FEST Festivalu.

Polecane

Share This