Stwórz remix przeboju „Ognia!” i daj się usłyszeć


2012.08.09

opublikował:

Stwórz remix przeboju „Ognia!” i daj się usłyszeć

6 sierpnia 2012 ruszył konkurs na remix utworu „Ognia!”, promującego tegoroczną trasę koncertową. Dwóch zwycięzców wybierze sama dyrektor artystyczna – Katarzyna Nosowska.

Celem Męskiego Grania jest pokazanie twórczego oblicza rodzimej sceny muzycznej. Dzięki inicjatywie Nowe Męskie Granie obok muzycznych autorytetów publiczność może usłyszeć sześcioro artystów wyłonionych w głosowaniu internautów. Konkurs na remix przeboju „Ognia!” to kolejna akcja marki Żywiec wspierająca zdolnych polskich twórców. Dla zwycięzców może to być szansa, aby zostać zauważonym i podzielić się swoją muzyką z innymi.

Wszystkim chętnym zostaną udostępnione ścieżki singla, m.in.: gitara, perkusja, klawisze i wokal. Uczestnicy konkursu mogą ściągnąć dowolną ich ilość i korzystając ze stosownego programu, stworzyć nową wersję „Ognia!”. Każdy styl muzyczny dozwolony. Liczą się odwaga i nieszablonowość.

Wszystkie potrzebne materiały audio znajdują się na stronie www.meskiegranie.pl/remix oraz w dedykowanej grupie „Ognia!” w serwisie Soundcloud.com – internetowej platformie umożliwiającej promowanie oraz dystrybucję własnych utworów. Aby wziąć udział w zabawie, należy na jednej z dwóch witryn założyć konto, a następnie poprzez indywidualny profil załadować swoją wersję singla. Dzięki powiązaniu z portalami społecznościowymi (Facebook, YouTube), artyści mają okazję dotrzeć do swoich odbiorców i niezależnie od wyniku rywalizacji zdobywać kolejnych fanów. Konkurs rozpoczął się 6 sierpnia i potrwa do 7 września 2012.

Nagrody są gorące. Dwa najlepsze remixy wybrane przez Katarzynę Nosowską nagrodzone zostaną kieszonkowym syntezatorem Korg oraz kultowymi słuchawkami Beats by Dr. Dre. Dodatkowo, zwycięzcy otrzymają zestaw ubrań i gadżetów z unikatowej kolekcji Męskie Granie stworzonej przez Martynę Czerwińską. Ponadto, kolejnych dziesięciu wyróżnionych uczestników otrzyma zestaw gadżetów Męskie Granie 2012.

„Jesteśmy przekonani, że  konkurs na remix przeboju Ognia! pomoże odkryć prawdziwe talenty. Zachęcamy wszystkich do eksperymentowania i otwierania się na nowe muzyczne perspektywy. Im bardziej twórczy i wyrazisty pomysł, tym lepiej. Efekty mogą być zaskakujące!” – mówi Marta Kuropatwińska, manager marki Żywiec.

Pierwszy remix przeboju „Ognia!” jest już gotowy. Został stworzony przez formację Bueno Bros. Co sami autorzy sądzą o utworze? „Ucieszyła nas możliwość zahaczenia o kolejny poziom kreatywności poprzez zaproponowanie alternatywnej wersji utworu Ognia!. Choć wiemy, że jest może mniej przystępna, to staraliśmy się pokazać, że można w krótkim czasie stworzyć różne interpretacje tych dźwięków” – mówią członkowie Buenos Bros. „Powodzenia w konkursie!” – dodają.

Polecane

Share This