Supporty dwóch polskich koncertów Epicy znane


2010.08.02

opublikował:

Supporty dwóch polskich koncertów Epicy znane

Na przełomie września i października na dwóch koncertach w naszym kraju wystąpi Epica. Grupę będzie można zobaczyć 30 września w poznańskim Eskulapie, a dzień później w kinoteatrze Rialto w Katowicach. Poznaliśmy właśnie dwie formacje, supportujące występy Epicy. Będą to rodacy formacji Epica – zespół Revamp (z udziałem wokalistki After Forever – Floor Jansen) oraz francuski Kells.

Revamp to holenderski zespół założony w 2009 roku, którego twórczość to symphonic metal. Po rozpadzie After Forever, wokalistka Floor Jansen zadecydowała, że chce zacząć od początku i tak szybko jak to możliwe zaprezentować swoją nową formację publiczności. Zgodnie z tym założeniem, połączyła swe siły z dwoma dodatkowymi kompozytorami, aby stworzyć materiał na płytę. Zespół zadebiutował w maju tego roku albumem zatytułowanym po prostu „Revamp”.

Francuski Kells to grupa tworząca muzykę spod znaku gothic metalu, stanowiąca idealną propozycję dla fanów Within Temptation, Evanescence czy Sirenii. Zespół w zeszłym roku wydał swój drugi w swej dyskografii krążek zatytułowany „Lueurs”, (franc. „Światła”), który jest kontynuacją wydanego pięć lat temu „Gaïa”. Na najnowszym albumie w utworze „La Sphere” gościnnie wystąpił Wokalista z francuskiego metalcorowego ETH. Całkiem niedawno na stanowisku perkusisty grupy Kells Jean „Jano” Padovan został zastąpiony przez Julien Nicolasa (Furia).

Zespół Epica jest znany z skłonności do progresywnych brzmień zabarwionych czułością i gotyckim klimatem. Czerpie on z tradycji symfonicznego i gotyckiego metalu mistrzowsko łącząc takie przeciwności jak zwiewny damski wokal Simone Simons z brutalnością gitarowych riffów, czy superszybką perkusję z unoszącą się wielowarstwową słodyczą orkiestrowych smyczków i klawiszy. Ostatnim albumem Epicy jest „Design Your Universe”, który ukazał się 16 października 2009 roku i jest pierwszym z nowym gitarzystą, Isaakiem Delahaye, który zastąpił Ada Sluijtera. Krążek jest koncept-albumem i jak zespół pisze przesłanie to: „Nawołanie do ponownego wsłuchania się w naturę i rozpoczęcie życie zgodnie z nią, tak jak niegdyś czynili to ludzie. To właśnie my jesteśmy odpowiedzialni i kreujemy otaczający nas świat.”

Listopadowy koncert nie będzie pierwszą wizytą Epicy w Polsce. Holendrzy koncertowali już w naszym kraju dwukrotnie – w 2004 roku w katowickim Spodku w ramach XVIII Metalmanii oraz w listopadzie 2008 roku. Oba koncerty spotkały się ze świetnym przyjęciem, a wrocławski koncert został wyprzedany do ostatniego miejsca! Zapraszamy, bilety w sprzedaży!

Epica

Revamp

Kells

 30.09.2010 – Poznań, Klub Eskulap

Ceny biletów / W dniu koncertu:

80 zł / 90 zł

01.10.2010 – Katowice, Kinoteatr Rialto

Ceny biletów / W dniu koncertu (miejsca stojące i siedzące):

85 zł / 95 zł

Start koncertów: godz. 20:00

Wejście od godz. 19:00

Tagi


Polecane

Share This