Świąteczna premiera


2009.11.28

opublikował:

Świąteczna premiera

Album BETLEJEMSKA NOWINA zawiera autorskie pieśni Bożonarodzeniowe.

Jedenaście  z nich  to  pastorałki , z tekstami wprowadzającymi słuchacza  w stan głębokiej refleksji, uświadamiając że czas świąt to nie tylko wrażenia spowodowane wystrojem , ale czas w którym sam Bóg przychodzi na ziemię , po to byśmy stali się lepsi  i umieli dokonywać   właściwych wyborów .

Jest to moment poznawania prawdy o Bogu i zastanowieniem się nad celem  naszej  pielgrzymki  na ziemi.

Pieśń  dwunasta „Przypowiesc”  to zapowiedź  tego  co ma nastąpić  w związku  z narodzinami Chrystusa , mówiącego o wewnętrznych przekonaniach  człowieka  dojrzałego , wychodzącego po za ramy Świąt Bożego Narodzenia. Jest to pieśń  , która dając pozostałym utworom  podstawę świąteczną , nie jest pastorałką  i może  być  śpiewana przez cały rok.

Utwory te charakteryzuje duża różnorodność  melodii i bogate  aranżacje  z udziałem wielu znakomitych muzyków , takich jak :

– Jan Trebunia – z zespołu „Trebunie Tutki”

– Eidis La Rosa – muzyk z Kuby , obecnie mieszkający w Austrii współpracujący z zespołem Karima Martusewicza-  „Karimski  club”

– Eugeniu   Didic  – trębacz , muzyk zespołu „Hoydomaky” , współpracujący z zespołem „Voo Voo”  i Karimem  Martusewiczem

– Karim  Martusewicz – jako dobry duch tego projektu. Jest liderem zespołu „Karimski club” i basistą  „Voo Voo” oraz właścicielem studia nagraniowego

– Adam Nowak   wokalista  zespołu „Raz Dwa Trzy”

Zaprzyjaźniony z zespołem   ksiądz Krzysztof Herbut  napisał o płycie:  „..Serce ludzkie wciąż szuka kogoś , komu może zaufać  . Kto je będzie  Kochał , kto nada jego życiu sens , smak i piękno .Betlejem  to historia o Miłości , która Kocha bezwarunkowo , która daje się cała , która zwycięża całą biedę ludzkiego serca, która niesie wiarę i nadzieję tam gdzie  jest ciemność . To historia o życiu, która przyszła na ziemię , by nauczyć nas żyć . To historia o prawdziwej przyjaźni , która jest wierna . Niech słowa tych pieśni pomogą Państwu rozkochać się w tej Miłości , której na imię Jezus Chrystus ….”

Zespół stanowi grupa przyjaciół  , których  wspólnie  i rodzinnie  wieloletnia przeżywanie czasu świąt Bożego Narodzenia przyczyniła się do powstania tej płyty . Są to :

– Zbigniew Szyja –v ocal , gitara

– Darek  Prosuł – vocal , gitara

– Grzegorz Skrzypczak  – vocal

– Grzegorz  Staśkowiak – vocal , przeszkadzaj’ ki

-Leszek Palczak – perkusja

– Marcin Zaleś – gitara

– Mirek Kowalik – Kontrabas , śpiew

 

Wieloletnia przyjaźń  z zespołem Raz Dwa Trzy  i wspólne zaangażowanie  w działania  muzyczne , spowodowały  rodzinny  udział części  muzyków  z tego zespołu w tym projekcie .

Polecane

Share This