Syny „kończą biznes”. Poznaliśmy daty ostatnich koncertów grupy

Piernikowski i 1988 wystąpią latem w trzech miastach. To ostatnia szansa na spotkanie z grupą.


2021.04.09

opublikował:

Syny „kończą biznes”. Poznaliśmy daty ostatnich koncertów grupy

fot. mat. pras.

Ladies and Gentlemen, Syny ogłaszają koniec sagi i żegnają się z Wami. Każde uniwersum kiedyś się kończy. Follow the future – takim krótkim acz dosadnym komunikatem Piernikowski i 1988 ogłosili na początku roku zakończenie współpracy pod szyldem Syny. Na szczęście artyści nie ograniczyli się do pożegnania w mediach społecznościowych i „na odchodne” zagrają jeszcze trzy koncerty.

Musimy dokończyć biznes – komentują, informując, gdzie zobaczymy ich tego lata.

16 lipca zespół wystąpi na pierwszym dniu wrocławskiego WROsoundu. W line-upie dwudniowego festiwalu, który odbędzie się na placu przed Impartem znaleźli się ponadto HVOB live, schafter, Meek, Oh Why?, Coals, Thylacine, KAMP!, Baasch, Tomasz Makowiecki i MIN t. Bilety na WROsound właśnie trafiły do sprzedaży.

Kolejna data to 22 lipca, grupa zawita tego dnia do czeskiego Brna, gdzie wystąpi na festiwalu Pop Messe, na którym pojawią się m.in. Modeselektor, Algiers, Squarepusher, Tommy Cash, Sleaford Mods i wczasy. Ostatnia data to 30 lipca i koncert w Warszawie, ale w tym przypadku lokalizacja pozostaje na razie zagadką.

Sprawdź także: Avi: „Jestem z Raszyna i wiem, jak to brzmi”

Co będzie dalej? W 2019 Piernikowski wydał nakładem Asfaltu album „The best of moje getto”, więc wkrótce możemy się pewnie spodziewać jego kontynuacji. 1988 po nagraniu wspólnie z Włodim „W/88” dla Def Jamu szykuje się do wydania w tej wytwórni albumu producenckiego, który promuje singiel „Bajkał” z udziałem Margaret i Kachy z Coals.

Polecane

Share This