Szczegóły albumu Patti Smith


2012.04.03

opublikował:

Szczegóły albumu Patti Smith

Pierwsza poetka muzyki rockowej, Patti Smith ogłosiła właśnie datę premiery swojej kolejnej, jedenastej już w karierze płyty – dzieło zatytułowane „Banga” ukaże się na całym świecie 5 czerwca. Będzie to pierwszy zbiór nowych studyjnych nagrań wokalistki od czasu wydanej w barwach wytwórni Columbia Records płyty „trampin’” z 2004 roku. Promujący krążek singiel „April Fool” już dzisiaj trafił do sprzedaży cyfrowej, również w Polsce. 

Album „Banga” nagrany został w nowojorskich Electric Lady Studios przez Patti i jej zespół: Tony’ego Shanahana, Jaya Dee Daugherty i Lenny’ego Kaye. Wśród gości na płycie pojawiają Tom Verlaine, Jack Petruzzelli oraz dzieci Patti – syn Jackson i córka Jesse Paris. Od strony tekstowej płyta skupia się na analizie snów i obserwacji świata, w którym chaos miesza się z pięknem. Znana ze swoich umiejętności opowiadania, w słowach piosenek Patti zawarła cały wachlarz ludzkich emocji.

Wśród utworów na płycie znalazły się ballada poświęcona śmierci Amy Winehouse (This Is the Girl), rockowy numer dedykowany mieszkańcom Japonii poszkodowanym w zeszłorocznym trzęsieniu ziemi (Fuji-san), improwizacja na temat sztuki i przyrody (Constantine’s Dream) czy piosenka urodzinowa dla aktora Johnny’ego Deppa, z który Patti przyjaźni się od lat (Nine).

Tracklista:

1.      Amerigo

2.      Fuji-san

3.      April Fool

4.      This is the Girl

5.      Banga

6.      Maria

7.      Tarkovsky (The Second Stop is Jupiter)

8.      Mosaic

9.      Nine

10.   Seneca

11.   Constantine’s Dream

12.   After the Gold Rush

Polecane

Share This