Szczegóły płyty Jacka White’a


2018.01.10

opublikował:

Szczegóły płyty Jacka White’a

foto: cgm.pl

Od czasu pojawienia się w sieci wideo promującego nadchodzący nowy album, Jack White zaznacza swoją obecność kolejnymi, coraz mocniejszymi krokami. Tuż przed świętami na jego mediach społecznościowych ukazało się wspomniane promo, które potwierdziło zapowiedź „nowego, najdziwniejszego dotąd albumu, który czekają tylko ostatnie szlify”.

W opublikowanym wideo „Servings and Portions from My Boarding House Reach” Jack wyraźnie zaakcentował muzyczną różnorodność, na którą postawił przy pracy nad trzecią solową płytą. Są to dziwaczne, chaotycznie posklejane fragmenty utworów, w których słyszymy trochę trip jazzu, trochę elektroniki, ale też glam rock i porażonego prądem bluesa, z którego słynie artysta. Inspirowany strukturą mixtape’u, bawiący się mashupową konwencją Jack zapowiedział 13 utworów, które poznamy po wydaniu nowego krążka. Zgodnie z zapowiedzią wytwórni Third Man Records, album zatytułowany „Boarding House Reach” ukaże się 23 marca.

Niedługo potem Jack opublikował epkę zawierającą dwa utwory: „Connected by Love” (wydany wraz z teledyskiem) i Respect Commander. Pierwszy z nich to wielowarstwowa, typowa dla White’a kompozycja. Drugi zaś przyspiesza tempa i ma bardziej psychodeliczny, dziwaczny charakter. Całkiem to spory kontrast, ciekawość co do pozostałego materiału rośnie więc po kolejnych odsłuchach.

Kolejna porcja dobrych wiadomości dla fanów Jacka White’a pojawiła się w Internecie wczoraj wraz z zapowiedzią światowej trasy koncertowej, pierwszej od czasu ogłoszonej przez artystę przerwy. Wśród przystanków póki co brak Polski, zespół zahacza o Europę planując koncerty w Londynie, Amsterdamie i Paryżu. Podejrzewamy jednak, że już niedługo ogłoszone zostaną miejsca kolejnych występów. Może znajdzie się wśród nich któryś z polskich festiwali, a może artysta przyjedzie na solowy koncert. Ten, komu udało się być w 2014 roku na krakowskich koncertach Jacka w Starej Zajezdni, wie i pamięta, że artysta wypada najlepiej podczas kameralnych występów…

Aleksandra Kiziniewicz

Tracklista „Boarding House Reach”:

1. Connected By Love
2. Why Walk a Dog?
3. Corporation
4. Abulia and Akrasia
5. Hypermisophoniac
6. Ice Station Zebra
7. Over and Over and Over
8. Everything You’ve Ever Learned
9. Respect Commander
10. Ezmerelda Steals The Show
11. Get In The Mind Shaft
12. What’s Done Is Done
13. Humoresque

Okładka:

Polecane

Share This