Szczegóły TOPTrendy 2012


2012.05.15

opublikował:

Szczegóły TOPTrendy 2012

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w Sopocie w dniach 25-27 maja.

Pierwszego dnia imprezy odbędzie się koncert TOP. Na scenie zaprezentują się wykonawcy, którzy w 2011 roku sprzedali największą liczbę płyt.

26 maja, drugiego dnia festiwalu, wystąpią finaliści konkursu „trendy”, młodzi, utalentowani artyści, którzy – jak czytamy na oficjalnej stronie TOPTrendy – „wpisują się w nowe kierunki rozwoju rodzimej sceny muzycznej”. W tym roku finałowa dziewiątka została wybrana spośród 425 nadesłanych zgłoszeń. Są to: Loka, Piotr Salata, Mika Urbaniak, Margaret, Kasia Wilk, Hania Stach, Me Myself and I, Jula i Adam Krylik.

Jak co roku, poza Grand Prix konkursu „trendy”, zostanie również przyznana nagroda Internautów. Statuetka portalu Muzo i internetowa kampania o wartości 100 tys. zł zostanie przyznana temu, kto otrzyma największą ilość głosów na oficjalnej stronie festiwalu.

Z kolei trzeci dzień imprezy to występy najlepszych i najpopularniejszych kabaretów i satyryków.

Wróćmy jednak do konkursu „trendy” i przedstawmy sylwetki wykonawców, którzy walczą o Grand Prix i nagrodę internautów:

LokaLoka to rockandrollowa grupa, łącząca taneczne rytmy z przebojowymi melodiami. To trójka muzyków z Wrocławia, Iławy i Ostródy, których połączył ze sobą…internet. Muzykę, do utworu „prawdziwe powietrze”, napisał Kamil Mikuła, słowa Grzegorz Porowski, a produkcją zajęli się Jacek Kret i Andrzej Karp.

Margaret

Poznajcie Margaret-najświeższy głos polskiej sceny muzycznej. Posłuchajcie jej najnowszego singla „Thank You Very Much”. Ta dziewczyna ma pomysł na siebie i na dobrą zabawę-razem z Wami.
Piotr Salata

Piotr Salata nie jest debiutantem. Jego życie związane jest z muzyką od zawsze. Z powodzeniem śpiewa od wielu lat na estradzie. Ma zjawiskową barwę głosu i wyjątkową wrażliwość artystyczną. Jest intrygującym wykonawcą i kompozytorem. Do najważniejszych sukcesów Piotra należy zaliczyć laury zdobywane w  Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, telewizyjnym programie TVN „Droga do gwiazd”, Ogólnopolskim Konkursie Rozgłośni Polskiego Radia „Przebojem na antenę” i wielu innych.

Kasia Wilk

Kasia jest autorką wszystkich tekstów i współkompozytorką muzyki na albumie „Drugi raz”. Przy tworzeniu współpracowała z: Bartkiem Pietschem (Terminal, zespół Kabaretu Hrabi), energetycznym duetem Brown Cube oraz Przemkiem Pukiem. Ponadto do jej powstania w dużej mierze przyczynili się przyjaciele z zespołu, z którymi współpracuje od lat, Łukaszem Kaczmarkiem i Jackiem Rychłym. Wokalnie wsparli: Kasia K8 Rościńska (Kayah, Audiofeels, Peja, Agnieszka Włodarczyk) i Daniel Moszczyński (Wolny Band, Terminal).

Hania Stach

Hania Stach jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, ze specjalizacją – wokal (klasa Anny Serafińskiej). Muzyczne szlify zdobywała również pod okiem Elżbiety Zapendowskiej. Szerszej publiczności po raz pierwszy zaprezentowała się podczas finałów II edycji programu Idol, nieco wcześniej zdobywając pierwsze miejsce w programie Szansa na Sukces, w którego finale zaśpiewała „Dotyk” w duecie z Edytą Górniak. Współpracowała m.in. z Natalią Kukulską, Andrzejem Piasecznym i Edytą Geppert. W 2004 roku wydała pierwszą płytę („Hania Stach”) bardzo pozytywnie odebraną przez polski rynek muzyczny. W tym samym roku wystąpiła na Festiwalu w Opolu, gdzie w koncercie „Premiery” wykonała piosenkę „Właśnie w taki dzień”. Również w 2004 roku nominowana przez Urszulę Dudziak do festiwalu Top Trendy, zajęła w nim wysokie, drugie miejsce śpiewając piosenkę „End Of The Road” oraz „Czas nas uczy pogody”. W 2007 roku Hania Stach ponownie była uczestniczką koncertu „Premiery” na Festiwalu w Opolu, w którym została wyróżniona nagrodą „Kryształowy Kamerton” przyznaną przez Związek Polskich Autorów i Kompozytorów „ZAKR” za piosenkę własnego autorstwa pt. „To nie tak miało być”.

Do odtworzenia filmu na stronie www wymagany jest dodatek Microsoft Silverlight.

Pobierz ze strony producenta i zainstaluj Microsoft Silverlight.

INSTALL

Adam Krylik

Adam Krylik to artysta,który ceni sobie prostotę i naturalność. Inspiruje się codziennością i tym co zwyczajne. To wokalista obdarzony ciepłą, lekko „chropowatą” barwą głosu o imponującym dorobku wokalnym.

Piosenka “Mały Joe” zgłoszona do koncertu “Trendy” 2012 to historia o pogoni za marzeniami mimo przeciwności. Znajomi Adama mówią,że to piosenka o nim samym. On twierdzi, że jest wielu takich szaleńców…. pewnie z pół świata.
Jula

Julita „Jula” Fabiszewska urodziła się w 1991 roku w Łomży. Młoda wokalistka zdobyła internetową sławę dzięki swoim amatorskim nagraniom. W ciągu kilku lat utwory autorstwa Juli osiągnęły ponad 30 milionów wyświetleń w Internecie. Do zdobycia rzeszy wiernych fanów wystarczył jej zwykły mikrofon podłączony do komputera.

Singiel „Za każdym razem” zapowiada pierwszy album łomżyńskiej wokalistki, który ukaże się nakładem wytwórni MyMusic już 1 września. Na płycie znajdzie się kilkanaście piosenek utrzymanych w klimacie pop/rock.
Me Myself And I

Mają na swoim koncie dwa autorskie albumy Takadum! (2011) i Do Not Cover! (premiera 21.03.2012) i jedno remiskerskie wydawnictwo do albumu Takadum! Miesiące październik i listopad 2011 przyniosły im kolejno 2 nagrody, zostali laureatami Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej Silesia i Nagrody Muzycznej Wrocławia.

Ich jedynym instrumentem jest głos. Sami o swojej muzyce mówią: to muzyka wokalna kontrolowana ludzkim. Śpiewają acapella, wspomagając się elektroniką tworzą melodyjne, jazzrockowo soulowe wokalizy, oparte na beat boxowej rytmice. 3 osoby, tworzące muzykę, której daleko jest to jednoznacznej klasyfikacji. Mają za sobą występy z tuzami światowej sceny jazzowej (m.in.: B.Mcfferin, L.Wright, R. Bona, L.Możdżer), koncertowali przed wystąpieniem Dalajlamy podczas jego pobytu we Wrocławiu, a jeden z ich utworów znalazł się na ścieżce dźwiękowej do gry Wiedźmin.
Mika Urbaniak

Urodzona i wychowana w Nowym Jorku Mika Urbaniak już od ponad 10 lat mieszka w Polsce. Na szczęście chyba nie przyswoiła jeszcze popularnych nad Wisłą zwrotów „nie wolno”, „nie wypada” oraz „tak się nie robi”, bo jej drugi album – „Follow You” – to manifest niezależności i wolności. A przy tym zbiór piosenek, od których już po pierwszym przesłuchaniu nie sposób się uwolnić.

Szufladek tym razem nie będzie. Za to półka w sklepie muzycznym, z napisem „bestseller” na pewno, bo dawno w Polsce nie powstał album tak przebojowy i witalny, jak „Follow You”. Zresztą, nie tylko w Polsce – jeśli Mika będzie występować niedługo w waszej okolicy, spieszcie się, by ją zobaczyć. Bo po takiej płycie na pewno upomni się o nią wielki świat, do którego od zawsze należy.

Polecane

Share This