Taco bije rekord Taconafide


2019.07.27

opublikował:

Taco bije rekord Taconafide

fot. Paweł Fabjański (Shootme)

Od premiery nowej płyty Taco HemingwayaPocztówka z WWA, Lato ’19”, licznik odtworzeń albumu na Spotify pędzi w zawrotnym tempie. Utwór nagrany z Dawidem PodsiadłoW piątki leżę w wannie” rozbił bank pierwszego dnia po premierze z wynikiem 406 963 odtworzeń.

Warszawski raper po raz kolejny opublikował album bez zapowiedzi. Oficjalną premierę płyty zaplanowano na sierpień, jednak „Pocztówka z WWA, Lato ’19” została udostępniona online, w tym na Spotify, na dwa tygodnie przed tym terminem. Nie może więc dziwić to, że zarówno album, jak i pojedyncze piosenki zostały odtworzone w tak imponujących liczbach.

Utwór „W piątki leżę w wannie”, nagrany w duecie z Dawidem Podsiadło, ustanowił rekord najczęściej słuchanego singla. W ciągu zaledwie 24 godzin utwór został odsłuchany 406 963 razy. Co ciekawe, poprzedni rekord dzienny na Spotify, z wynikiem 318 361 odtworzeń, również należał do Taco Hemingwaya: była to piosenka „Tamagotchi”, hip hopowego superduetu Taconafide, czyli Taco Hemingwaya i Quebonafide.

To nie koniec rekordów. Album „Pocztówka z WWA, Lato ’19” zanotował 3 232 315 streamów w ciągu doby, ustanawiając najlepszy wynik dla płyty na Spotify w Polsce. Poprzedni rekord dla odtworzeń albumu w ciągu 24 godzin ustanowiła w zeszłym roku płyta Soma 0,5mg duetu Taconafide.

Polecane

Share This