Taco Hemingway: „Myślę, że mam spore ego”


2019.08.17

opublikował:

Taco Hemingway: „Myślę, że mam spore ego”

fot. P. Tarasewicz

Stroniący od dziennikarzy Taco Hemingway zrobił wyjątek i udzielił wywiadu autorom książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy II”. Na łamach Newonce.net pojawił się dziś fragment rozmowy, którą z artystą przeprowadzili Jacek Baliński i Bartek Strowski. W udostępnionym przedpremierowo materiale artysta opowiada m.in. o swoim ego.

Rozmawiałem kiedyś z moją siostrą na ten temat i doszliśmy do wniosku, że w naszej rodzinie można zaobserwować pewien paradoks – z jednej strony wszyscy mamy nieco przerośnięte ego, a z drugiej strony mamy również nieco większe kompleksy niż przeciętny Kowalski. To dziwne – czuć się równocześnie niekiedy lepszym albo ważniejszym niż średni członek społeczeństwa, a przy tym dużo gorszym od kogoś innego.

Myślę, że mam spore ego, ale myślę też, że jestem dobry w ukrywaniu go w kawałkach, choć ono i tak w końcu wypływa na wierzch. Na płycie Taconafide i na „Café Belga” rapuję przecież wyłącznie o sobie – wyznał Taco Hemingway.

Artysta przyznaje, że „spore ego”, o którym mówi, nie zmienia faktu, że zdaje on sobie sprawę ze swoich ograniczeń.

Człowiek sam nic nie zrobi ze swoim ego, jeśli nie kontroluje go jego partner, rodzina, przyjaciele. Poza tym, ego to ego, ale ja też dobrze znam swoje ograniczenia i wiem, w czym jestem dobry, a w czym nie. Samoświadomość jest dla mnie szalenie istotna. Nie rozumiem, dlaczego większość społeczeństwa jest w tak niewielkim stopniu świadoma samej siebie.

Fascynuje mnie obserwowanie ludzi, którzy są święcie przekonani, że robią coś świetnie, a w rzeczywistości są partaczami. Inna sprawa, że skromność i przyziemność zwykle są u ludzi fałszywe. Często ludzie po prostu kłamią. Teraz udzielam wam wywiadu, a w wywiadzie bardzo łatwo jest kogoś grać; gadałem kiedyś o tym z Quebo. Gdybym chciał wyjść na rock’n’rollowca, to opowiedziałbym parę szalonych anegdot z tras koncertowych. Gdybym chciał jawić się jako intelektualista – wystarczyłoby wymienić kilka książek, które przeczytałem. Wychodzę jednak z założenia, że szczerość i prawdziwość są spoko. Nie chcę nikogo udawać – skomentował.

W drugiej części „To nie jest hip-hop. Rozmowy” pojawią się wywiady m.in. z donGURALesko, Miuoshem, Oskarem, Otsochodzi, Solarem i Białasem, Tym Typem Mesem i Czarnym HIFI. Premiera książki zaplanowana jest na 27 września 2019 roku, czyli na dzień przed historycznym koncertem Taco Hemingwaya i Dawida Podsiadło na PGE Stadionie Narodowym.

Polecane

Share This