Taco Hemingway z imponującym wynikiem w streamingu. Raper bije własny rekord


2020.07.14

opublikował:

Taco Hemingway z imponującym wynikiem w streamingu. Raper bije własny rekord

foto: P. Tarasewicz

Zaledwie w piątek Taco Hemingway podzielił się z fanami nowym utworem „Polskie Tango”, by w weekend pobić swój własny rekord najczęściej słuchanej piosenki w ciągu doby, ustanowiony w 2019 roku.

Nowy singiel Taco Hemingwaya, który miał swoją premierę przed weekendem, zdeklasował konkurencję. W piątek, w zaledwie 12 godzin od premiery „Polskiego Tanga” użytkownicy Spotify odsłuchali utwór aż 559,456. Zaś w sobotę, podczas pierwszej pełnej doby w streamingu, piosenka zanotowała aż 578,301 odsłuchań, co stanowi nowy dzienny rekord odtworzeń na platformie Spotify w Polsce.

Sprawdź też: „Moim krajem może rządzić byle miernota” – Taco Hemingway rozlicza rządzących polityków

Poprzedni ustanowiony został w 2019 roku, kiedy utwór „W piątki leżę w wannie” duetu Taco Hemingwaya i Dawida Podsiadło został odtworzony 406 963 razy.

Ostatnie rekordy oraz czołówka podsumowania poprzedniego roku na Spotify wyraźnie pokazują, że Polacy najchętniej słuchają rodzimych raperów. Wśród 10 najpopularniejszych artystów w 2019 roku w Polsce znalazło się aż 6 artystów wykonujących rap, a najwyższe miejsca zestawienia zajęli Taco Hemingway, Bedoes oraz Tymek. Z kolei, nowy album Quebonafide „Romantic Psycho”, który miał swoją premierę na początku kwietnia bieżącego roku, w ciągu doby zanotował aż 4,3 miliona odtworzeń, bijąc rekord ustanowiony przez Taco Hemingwaya z albumem „Pocztówka z WWA, Lato ’19”.

Polecane


Share This